1028 (628) 2011-11-25 - 2011-12-01

„Czarny czwartek” nagrodzony w Seattle

„Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" w reżyserii Antoniego Krauze, pierwszy film fabularny o masakrze grudniowej w 1970 r. w Gdyni, otrzymał Nagrodę Publiczności za najlepszy obraz XIX Festiwalu Polskich Filmów w Seattle (Seattle Polish Film Festival), który odbył się na początku listopada.
Podczas festiwalu, organizowanego od 1992 r. przez Seattle-Gdynia Sister City Association, szerszej publiczności i mieszkańcom Seattle prezentowany jest dorobek polskiej kinematografii - najnowsze produkcje długometrażowe, filmy niezależne, dokumentalne i animacje.
Tegoroczny festiwal, który odbył się na początku listopada 2011 otworzyła projekcja filmu „Joanna" Feliksa Falka. Widzowie mogli także zobaczyć takie produkcje, jak: „Kariera Nikosia Dyzmy", „Uwikłanie", „Erratum", „Skrzydlate świnie", „Królik po berlińsku", „Królowa Śniegu" czy „Więźniarki".
„Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" to pierwszy polski film fabularny o masakrze grudniowej w 1970 r. w Gdyni. Opowiada o brutalnie stłumionych przez władze komunistyczne protestach robotniczych
Więcej informacji o filmie na stronach internetowych: www.janekwisniewskipadl.pl i www.gdynia70.pl.

ikona