1028 (628) 2011-11-25 - 2011-12-01

Centrum Kultury zaprasza

Centrum Kultury w Gdyni oraz Gdyńska Scena Kabaretowa zapraszają na Warsztaty Kabaretowe oraz Przegląd Młodzieżowych Grup Kabaretowych GimKab 2012.
Warsztaty odbędą się 3 grudnia 2011 r. o godz. 9.00 w Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51. Skierowane są do gdyńskiej młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas warsztatów dowiedzieć się będzie można m.in.: jak stworzyć śmieszny skecz; jak w ciekawy i kreatywny sposób spędzać wolny czasi.
Prowadzący: Szymon Jachimek z Kabaretu LIMO. Uczestnicy warsztatów zaprezentują efekty pracy podczas Przeglądu Młodzieżowych Grup Kabaretowych GimKab w marcu 2012 r.
Główna nagroda: Prezentacja skeczu na Gdyńskiej Scenie Kabaretowej jako support. Nagrody rzeczowe: do zdobycia dla szkół i uczestników. Szczegółowe informacje: Patrycja Łukaszewska, tel. 506 155 491.
***
Centrum Kultury w Gdyni oraz Scena 138 zapraszają na spektakl „Idąc do ... czyli historia Małego Księcia" oraz wystawę prac Magdaleny Kurek. Premiera odbędzie się 29 listopada w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni, o godz. 19.00. Kolejne spektakle odbędą się 16, 17 i 18 grudnia 2011 r. w Centrum Kultury w Gdyni przy ul. Łowickiej 51. Reżyseria: Tomasz Podsiadły; Asystent reżysera: Marta Łosiewicz; Scenografia i kostiumy oraz wystawa prac plastycznych: Magdalena Kurek; Fotografia: Anna Nowocińska. Obsada: Radosław Wika, Jan Zygmuntowski, Arkadiusz Pawłowski, Magdalena Pośpieszyńska, Karolina Sowińska, Klaudia Nakulska, Miron Miotk, Ewa Fandrejewsak, Blanka Balicka oraz Agata Braun, Adam Sobieniecki, Magdalena Marczyńska, Dagmara Ochędowska oraz Małgorzata Horoszewska, Blanka Balicka (Noc), - Magdalena Łapot, Kwiat Agata Braun, Agnieszka Romanowska, Magdalena Pośpieszyńska, Karolina Sowińska, Natalia Chojnowska, Monika Michniewicz, Anna Posłuszna, Agnieszka Romanowska, Ewa Sobieniecka, Sara Werbińska.
Grupa Teatralna Scena 138 to projekt edukacyjny. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i studentów pragnących rozpocząć swą przygodę z teatrem, zarówno profesjonalną jak i amatorską - tylko dla zabawy. Próby odbywają się w każdy wtorek w Centrum Kultury w Gdyni przy ul. Łowickiej o godz.18.00.
Magdalena Kurek - artystka wszechstronna - zajmuje się scenografią i kostiumami Grupy Teatralnej Scena 138. Zainspirowana spektaklem „Idąc do...czyli historia Małego Księcia" powróciła do pasji, jaką jest malowanie ilustracji do książek dziecięcych. W ten sposób powstało kilkanaście bardzo interesujących prac. Widzowie spektaklu obejrzą je na wystawie.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Kultury w Gdyni, ul Łowicka 51, oraz Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5.
***
Centrum Kultury w Gdyni oraz Gdyńska Scena Kabaretowa zapraszają do udziału w sezonie kabaretowym jesień/zima.
28.11.2011 r., godz.18.00 oraz 20.30 - Kabaret „Limo" - w programie „Dzielnia" - nagranie DVD. Miejsce: Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni.
Rezerwacje: tel. 58 622 63 30.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia:
Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5.
***
1, 3, 5 i 6 grudnia 2011 r. o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Gdyni przy ul. Łowickiej 51 obejrzeć będzie można niezykle zabawną sztukę teatralną: „MAYDAY", okrzykniętą najlepszą współczesną komedią omyłek.
Obok innych sztuk Ray'a Cooney'a brytyjskiego mistrza farsy, podbiła serca widzów Europy Zachodniej oraz Broadway'u.
Reżyser gdyńskiej wersji „MAYDAY'A" Dariusz Majchrzak, znany z udanych ról zagranych m.in. na scenach Wrocławia, Łodzi, Legnicy, Gdyni, a obecnie aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, osadzając sztukę w polskiej rzeczywistości i większość ról powierzając studentom, zgrabnie połączył angielski humor z gdyńskimi realiami oraz młodzieńczy wdzięk i brawurę z profesjonalnym doświadczeniem i dojrzałością.
Rezerwacja biletów od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 pod nr tel. 58 664 73 77.
www.ckgdynia.pl. 

ikona