1028 (628) 2011-11-25 - 2011-12-01

Dla przyszłych wolontariuszy

5 grudnia 2011 r. w godzinach 13.30 - 15.30 w I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbędzie się spotkanie dla wszystkich uczniów, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z wolontariatem, jak również dla zaangażowanych w tym temacie. Będzie możliwość wymiany doświadczeń, znalezienia organizacji, osób czy zwierząt które potrzebują naszego wsparcia oraz wysłuchania prelegentów:
Michała Kochańczyka - alpinistę, afrykanistę, znawcę kultury i sytuacji rdzennych ludów afrykańskich, Kariny i Marcina Stencel - podróżników, którzy w czasie swojej 2-miesięcznej podróży poślubnej po Am. Południowej zdecydowali się poświęcić czas również pomocy innym, Roberta Szymczaka - lekarza wysokogórskiego, który w czasie zdobywania ośmiotysięczników oraz będąc w Polsce, kieruje akcjami ratunkowymi, dr Małgorzaty Dziewięckiej - geografki, woluntariuszki czterech kontynentów, wykładowcy służb wolontaryjnych w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych we Wrocławiu.
Należy wysłać zgłoszenie imienne uczestników na e-mail: michalinakupper@gmail.com do 25 listopada 2011 r.
W razie pytań nr tel.: 792 375 607.
***
Sztab XX Finału WOŚP, działąjący przy YMCA Gdynia, jak co roku zachęca do zgłaszania się wolontariuszy, którzy 8 stycznia 2012 r. pragną kwestować na ulicach Gdyni.
Informacje i zgłoszenia na stronie: http://www.gdynia.ymca.pl/wosp2012.
XX Finał zagramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą!
***
Wolontaiuszy WOŚP zaprasza także sztab przy Teatrze Miejskim w Gdyni. Zgłaszać się można w siedzibie teatru przy ul. Bema 26, tel. 58 660 59 24 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 lub do Centrum Sztuki Akwarium w Centrum Gemini, parter, czynne od godz. 11.00 do 20.00, codziennie. Wolontariusze proszeni są o zgłaszanie się do 30 listopada 2011 r.
Osoby prywatne, ale też i firmy proszone są o przynoszenie do Teatru Miejskiego do Iwony Walkusz rzeczy, które mogłyby zostać przeznaczone na aukcję. Przedmioty przyjmowane są do 8 stycznia 2012 r.
***
Ognisko ZMCh „Polska YMCA" w Gdyni, przy ul. Żeromskiego 26 poszukuje wolontariuszy mogących zaangażować się w prowadzenie korepetycji z matematyki, fizyki i j. niemieckiego dla młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej w świetlicy „Łajba". Projekt działa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni. Zapewniona: umowa wolontariacka, możliwość uzyskania zaświadczenia i referencji. Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny 58 620 31 15 lub elektroniczny: e- mail: gdynia@ymca.pl.
***
Rozpoczyna się druga faza projektu Akademii Bystrego Ciapka Fundacji Dobrych Zwierząt. Mogą w niej wziąć udział wolontariusze kochający psy. Celem projektu jest szkolenie psów i socjalizacja szczeniąt przebywających w OTOZ Animals Schronisko „Ciapkowo" w Gdyni. Dzięki udziałowi w „Akademii Bystrego Ciapka" można nabyć umiejętności związane z technikami szkoleniowymi zwierząt. Zajęcia prowadzone są przez treserów ze szkoły Silva-Lupus i Trójmiejskiej Akademii Psów Family Dog.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w każdą sobotę o godzinie 9.45 do schroniska Ciapkowo, ul. Małokacka 3a . 

ikona