1028 (628) 2011-11-25 - 2011-12-01

Pomysł na rozwój

Gdyńska Spółdzielnia Socjalna „50+" została nagrodzona w pierwszej edycji konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii „Pomysł na rozwój". Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbyło się w trakcie uroczystej Gali 18 listopada 2011 r. w Och - Teatrze w Warszawie.
Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku, organizowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, jest pierwszą tego typu ogólnopolską inicjatywą. Jej celem jest wsparcie najbardziej przedsiębiorczych podmiotów ekonomii społecznej poprzez promocję produktów i usług wysokiej jakości, promocję konkurencyjnych rozwiązań marketingowych, promocję innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych, promocję umiejętnego działania biznesowego dla realizacji celów społecznych.
Spółdzielnia Socjalna „50+" z Gdyni została założona przez 5 kobiet w wieku 50+ po przebytej chorobie nowotworowej. Świadczy usługi opiekuńcze, sprzątania pomieszczeń, dystrybucji materiałów reklamowych. Usługi zamawiane są przez firmy, osoby indywidualne i miasto Gdynia. 

ikona