Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1028 (628) 2011-11-25 - 2011-12-01

W Muzeum Miasta Gdyni...

27 listopada 2011 r. o godz. 12.00 w Muzeum Miasta Gdyni rozpocznie się koncert „GDAŃSKI CHÓR PUZONÓW", zorganizowany przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.
Gdański Chór Puzonów powstał w 2009 r. z inicjatywy Tadeusza Kassaka, puzonisty Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, kompozytora, aranżera, pedagoga gdańskiej Akademii Muzycznej. Dziewięciu muzyków wspólnie muzykujących kontynuuje wielowiekowe tradycje chórów puzonowych. W repertuarze zespołu znajdują się kompozycje od renesansu do lat współczesnych ze stylistyką muzyki klasycznej, pop i jazzu. Na koncercie usłyszymy m.in. dzieła J. S. Bacha, M. A.Charpentiera, T.Kassaka, J. Petersburskiego, H. Manciniego, A. Zielińskiego z repertuaru zespołu „Skaldowie", które zapewniają różnorodne, zadziwiające i niepowtarzalne wrażenia artystyczne. Koncert pełen dowcipu, humoru, młodości, wspaniałych pomysłów i muzycznej doskonałości. W Gdańskim Chórze Puzonów, którego brzmienie z natury jest dostojne i pełne majestatu muzykują studenci gdańskiej Akademii Muzycznej.
Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt. Koncerty w Muzeum Miasta Gdyni są dofinansowane przez Miasto Gdynia.
***
W dniach 26 - 27 listopada 2011 r. o godz. 10.00 odbędą się warsztaty, przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 5 - 12 lat oraz ich rodzicach i opiekunach, pod hałem „Jesienne kompozycje". Wykonywane będą nietypowe zakładki do książek. Techniki wydzieranej lub usypywanej mozaiki podkreślone zostaną w nich zastosowanymi materiałami: kawą, herbatą, cukrem, rozmaitymi przyprawami oraz kolorowymi papierami, suszkami itp. Wszyskie prace zostaną zalaminowane, aby jak najdłużej służyły najmłodszym.
Czas trwania ok. 75 minut. Koszt - bilet wstępu do muzeum (7 i 4 zł). Rezerwacja telefoniczna pod nr tel. 58 66 20 936.
***
W Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 (sala na parterze), 30 listopada o godz.17.00 rozpocznie się prelekcja oraz spotkanie z Dariuszem Błaszczykiem, autorem książki „Przerwane dzieło modernizmu". Tytuł wykładu „Juliusz Żórawski (1898-1967) - polski Le Corbusier?"
Wstęp bezpłatny.
W czasie spotkania będzie można nabyć w cenie promocyjnej książkę Dariusza Błaszczyka „Juliusz Żórawski przerwane dzieło modernizmu".
Na zakończenie prelekcji quiz z upominkami z Gdyńskiego Szlaku Modernizmu oraz wręczenie nagród laureatom letniej edycji „Gry Miejskiej - Zagadki Gdyńskiego Modernizmu".
Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl. 

ikona