1028 (628) 2011-11-25 - 2011-12-01

Więcej niż książki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców Gdyni:
- do udziału w spektaklu „Tulla" wg Guntera Grassa - spektakl dla dorosłych przygotowanym przez Sopocką Scenę Off de BICZ w ramach projektu „Teatr Zajechał". Sztuke obejrzeć będzie można 25 listopada 2011 r. o godz. 18.00 w Filii nr 13, ul. Podchorążych 10a na Oksywiu. Wstęp wolny.
- na spotkanie 28 listopada br. (poniedziałek) o godz. 13.00 do filii nr 18, ul. Kartuska 20, w Chyloni pt. „Losy ekipy technicznej Telewizji Biura Informacji Prasowej Solidarność po wprowadzeniu stanu wojennego", podczas którego, byli członkowie ekipy technicznej Telewizji BIPS opowiedzą o swoich niezwykłych, a zarazem tragicznych losach po wprowadzeniu stanu wojennego.
Spotkaniu towarzyszyć będzie finisaż wystawy fotograficznej „Mute" Marysi Gąseckiej. Wystawa składa się z siedemnastu czarno-białych fotografii i prezentuje opuszczone przestrzenie Stoczni Gdańskiej. Autorka od czterech lat współpracuje z redakcją dwumiesięcznika „Extremium". Pracowała na planie filmów dokumentalnych „Herman Goering Karriere", „Atak na Europę", „Ku chwale ojczyzny" oraz „Czarny Czwartek, dlaczego?". Przez kilka lat zajmowała się fotografią sportową. Realizowała fotosy do filmów (m.in. „Czarny Czwartek, Janek Wiśniewski padł"). Jest laureatką stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Sopotu w roku 2011 roku. Wstęp wolny.
Wystawę „Mute" można zwiedzać do 28 listopada br. w godzinach otwarcia biblioteki.
- na spotkanie z Karoliną Guttek, która opowie o swojej fascynacji miastem oraz przedstawi prezentację zdjęć pt. „Mój magiczny Edynburg". Spotkanie odbędzie się 2 grudnia 2011 r. (piątek) o godz. 17.00 w Filii nr 13, ul. Podchorążych 10a na Oksywiu.
Wstęp wolny.
***
Zapraszamy do udziału w projekcie „Manual Factory - dzierganie z sercem". Osoby lubiące robótki ręczne (szydełkowanie, dzierganie na drutach) zapraszamy do wspólnego tworzenia koców, chust, czapeczek, które przekazane zostaną osobom potrzebującym do hospicjów, domów opieki społecznej i szpitali.
Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 18 przy ulicy Kartuskiej 20.
Najbliższe odbędzie się 1 grudnia br. o godz. 17.00.
Zapraszamy także wszystkich, którzy nie umieją dziergać, gdyż podczas spotkań będzie można nauczyć się wykonywać proste i bardziej skomplikowane sploty.  

ikona