1028 (628) 2011-11-25 - 2011-12-01

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 11.12.2011 r. - wystawa „Jest inaczej niż myślisz. Rysunki Andrzeja Mleczki". Wstęp na wernisaż wolny;
- do 31.12.2011 r. - wystawa „Ginące zawody", „Domek Abrahama", ul. Starowiejska 30 (wtorek - sobota, godz. 10.00 - 16.00);
- do 15.01.2012 r. - Wystawa „Na styku morza i lądu. O dziejach Gdyni w fotografii" (bilety).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miejska Informacja zaprasza na wystawę fotografii „Gdynia niepodległa". Prezentowane na niej są zdjęcia z ostatnich kilku edycji parad niepodległościowych, odbywających się corocznie w Gdyni. Dodatkowo wystawa wzbogacona jest archiwalnymi fotografiami ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni.
Wystawa otwarta dla zwiedzających do 3 grudnia 2011 r. w siedzibie gdyńskiej Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24 (róg ul. 3 Maja) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, sobota w godz. 9.00 - 15.00.
Wstęp wolny.
***
Centrum Kultury oraz Stocznia Kultury/Klub Filmowy (ul. Waszyngtona 1) zapraszają na wystawę malarstwa prac Jerzego Edwarda Stachury „Z wiatrem i pod wiatr". Wystawa czynna będzie do 5.12.2011 r.
Jerzy Edward Stachura - poeta, bard, malarz. Urodził się 5 stycznia 1951 r. w Gdyni i całe dotychczasowe życie spędził na Grabówku. Laureat Konkursu o Laur „Czerwonej Róży" - Nagroda Peleryny w 1986 r. za tom poezji „Na więcej niż jedno życie". Wydał m. in. 12 tomików poetyckich, mikropowieść „Mleczne bary" oraz płytę z piosenkami Edwarda Stachury.
***
Klub Marynarki Wojennej zaprasza na I Przegląd Sztuki Marynistycznej Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów MARE NOSTRUM. Wystawa czynna do 30.11.2011 r. w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety (ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni), od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 oraz w soboty i niedziele na życzenie. Wstęp wolny.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wystawę malarstwa Zofii Bartoszewicz do lokalu Towarzystwa Miłośników Gdyni ul. Władysława IV 51, w godz. otwarcia TMG, tj. poniedziałek, środa, piątek od 11.00 do 15.00 oraz wtorek i czwartek od 13.00 do 17.00. Wystawa będzie czynna do 7 grudnia 2011 r.
Wstęp wolny.
***
Do 14 grudnia br. Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej Anny Kłosowskiej pn. „Cztery pory roku". Wstęp wolny.
Autorka przedstawia wydarzenia jednego roku. Motywem przewodnim po tej swoistej podróży są cztery pory roku. Wiosna to Bornholm, wyjątkowa wyspa, którą zwiedziła wzdłuż i wszerz przemieszczając się rowerem, oczywiście z aparatem. Lato to pierwsze spotkania z fascynującymi ludźmi, twórcami niecodziennych obrazów z Sopockiego Teatru Tańca. Jesień to mgiełki pasymskie i Bursztynowa Góra. To także kobieta spotkana w Parku Oliwskim, siedząca w towarzystwie wiecznie głodnych gołębi. Zima to pejzaże malowane mrozem, wypady z aparatem przy zdecydowanie ujemnej temperaturze, sikory w przydomowej stołówce, nisko wiszące słońce.
***
26 listopada 2011 r. w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety otwarta zostanie wystawa „Polskie torpedowce. 1921 - 1939 " prezentująca historię pozyskania i służbę pierwszych polskich okrętów ofensywnych. Wernisaż odbędzie się o godz. 11.00 /Klub MW „Riwiera" ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/. Wstęp wolny.
Zaprezentowano fotografie i materiały archiwalne ze zbiorów: Muzeum MW, Centralnego Archiwum Wojskowego, wydawnictwa AJ-Press oraz prywatnych kolekcji: Sławomira Gonery, Adama Jarskiego, Mariusza Kowalskiego, Juliana Skelnika i Marka Twardowskiego. Kuratorem wystawy jest Lech Trawicki. Projekt plastyczny wykonał Krzysztof Godlewski.
Wystawa czynna do 5.12.2011 r., od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie.
Wstęp wolny
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę fotografii „Portrety ze świata" Edwarda Grzegorza Funke do lokalu artystycznego Tygiel w Gdyni, ul. Abrahama 86 - wejście od ul. Władysława IV. Wystawa będzie eksponowana do 30.12.2011 r.
Edward Grzegorz Funke, członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, mieszkaniec Koszalina, absolwent Politechniki Gdańskiej. Fotografuje od ponad czterdziestu lat. Od 2004 roku E.G. Funke wraz z małżonką prowadzi Aurorską Galerię Fotografii Portret Świata w Koszalinie. Na kanwie tej inicjatwy w roku 2009 powstała w Koszalinie Bałtycka Szkoła Fotografii prowadząca działalność w zakresie edukacji fotograficznej i artystycznej, co pozwoliło na pełniejsze przybliżenie fotografii widzowi.
Galeria jest współorganizatorem Międzynarodowego Przeglądu Fotografii „Złota Muszla". Kontakt: tel. 58 622 33 11, www.eraartprofile.pl. Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni zapraszają na wernisaż wystawy 3p/Gdynia design exhibition pomorski potenciał projektowy połączony z otwarciem Centrum Designu Gdynia.
Wernisaż odbędzie się 25 listopada o godz. 18.00 w Galerii PPNT, al. Zwycięstwa 256. Wystawa otwarta będzie do 15 stycznia 2012 r.
Więcej informacji na stronie internetowej: centrumdesignu.gdynia.pl.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Kultury Gemini zaprasza na wystawę „Anioł w sztuce" od 26.11 do 23.12.2011 r.
W wystawie wezmą udział: Joanna Sierko - Filipowsk (Warszawa), Alina Kaczmarek-Mayron (Gdynia), Elżbieta Falińska - Banaś (Rabka Zdrój), Aleksandra Bibrowicz - Sikorska (Gdynia), Daria Sołtan-Krzyżyńska (Gdynia). Wystawa będzie otwarta w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego „Sztuka prezentu w Gemini". Na okolicznych mieszkańców będą czekały unikatowe prezenty stworzone ręką artystów. Będą bombki ręcznie malowane, wyjątkowej urody świece, ceramika, biżuteria, choinki i stroiki zrobione z szyszek, igliwia i kolorowych kamieni oraz wiele innych ciekawych prac. Wszystko co się pojawi na jarmarku to unikaty i krótkie serie. Wystawa i Jarmark będą czynne codziennie od godz.12.00 do 20.00 w Centrum Kultury w Gemini w Gdyni, ul. Waszyngtona 21 (na parterze obok sklepu Yes).
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy malarstwa „Moje kolory" Maryli Dobke.
Autorka - gdynianka, maluje akrylem, pastelami i farbami olejnymi, na jej obrazach widać pejzaże i kwiaty, ma na swoim koncie udział w kilku wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.
Wystawę można oglądać w Filii Biblioteki nr 3 przy ul. Morska 113, Grabówek. Prezentowana będzie do 15 grudnia 2011 r.  

ikona