Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1035 (635) 2012-01-20 - 2012-01-26

Głosujmy na Gdynię - Żeglarską Stolicę Polski 2012

Przypominamy o konkursie internetowym magazynu „Wiatr" na Żeglarską Stolicę Polski 2012. Gdynia, która zdecydowanie zasługuje na ten tytuł, w plebiscycie zajmuje obecnie drugie miejsce, tuż za Giżyckiem. Głosować można do końca stycznia 2012 r. na stronie internetowej: www.magazynwiatr.pl. Do dzieła!
Dla przypomnienia, mamy największą i najbardziej przyjazną dla żeglarzy marinę w kraju - może tu cumować nawet 300 jednostek jednocześnie. W 2011 roku (podobnie jak w poprzednich latach) otrzymała Błękitną Flagę - świadectwo najwyższej jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych tu działań edukacyjnych i informacyjnych.
Gdynia co roku organizuje imprezy żeglarskie - ogólnopolskie i międzynarodowe. Flagowym wydarzeniem są Żeglarskie Dni Gdyni - Gdynia Sailing Days. To najważniejsze święto żeglarstwa regatowego w rejonie basenu Morza Bałtyckiego.
W 2011 roku największą imprezą był wrześniowy zlot żaglowców The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Do Gdyni przypłynęły największe i najpiękniejsze jednostki świata, które podziwiało w sumie ok. 1,6 mln osób.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane w marcowym wydaniu magazynu „Wiatr".   

ikona