1035 (635) 2012-01-20 - 2012-01-26

Warto przyjść do „TEA-TRALNEJ”

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26, www.tea-tralna.pl, tel: 666 553 553:

- 21.01.2012 r. godz. 22.00 z cyklu „TEATRALNA NOCĄ czyli klubowo na scenie teatru". Tym samym jedna z najważniejszych kolebek kulturalnych w Trójmieście, szanowana przez artystów, aktorów i widzów - mała scena Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza, kontynuuje nowy cykl imprez - Tea-tralna NOCĄ. Teatralna gościć będzie DJ-ów oraz muzyków tworzących przeróżne odmiany klubowych dźwięków. Udowodnią oni, że muzyka rozrywkowa to prawdziwa sztuka. Ta zaś, podobnie jak wino, herbata, kawa i wszystko inne, poddana może być w stylowy i przyjemny sposób. Przywołujemy dawne kawiarniane tradycje podane w nowoczesnym klubowym stylu. Teatralna nocą to miejsce, gdzie dobra, grana na żywo muzyka zachęca do towarzyskich spotkań przy stoliku, gdzie możesz swobodnie rozmawiać i delektować się tym, co oferuje na scenie DJ. To propozycja dla wszystkich tych, którym marzy się sobotni wieczór przy drinku lub butelce wina, w doborowym towarzystwie i wybornej muzyce;

- 22.01.2012 r. godz. 10.00 z cyklu „TEATRALNY PORANEK DLA DZIECI" Teatr KLAPA „SZEWC DRATEWKA". Koperek i Kminek zapraszają wszystkie dzieci na bajkę o Szewcu Dratewce. Jak zwykle opowiedzą bardzo ciekawą historię. Wielu z Was na pewno przeczytało książkę Janiny Porazińskiej pod tym samym tytułem. Jeżeli jednak myślicie, że znacie przygody Dratewki, to jesteście w błędzie. Okazuje się, bowiem że pewne postacie, z pozoru wyglądające na bardzo niewinne oraz ziejący ogniem smok całkowicie zmieniły tok wydarzeń. Najlepiej przekonajcie się sami. Spektakl powstał na podstawie znanego i lubianego wiersza. Oprócz barwnych lalek i porywającej gry aktorskiej, ważnym elementem spektaklu jest muzyka.

- 23.01.2012 r. godz. 20.30 z cyklu „MUZYKA W TEATRZE" Trup Trupa. Zespół promować będzie swój debiutancki longplay - doskonale przyjęty przez publiczność, a przez krytykę okrzyknięty jedną z najważniejszych płyt roku 2011. Niewątpliwym atutem zespołu są teksty, napisane przez poetę Grzegorza Kwiatkowskiego, często mające iście turpistyczny charakter, czasem ironiczne, a jeszcze kiedy indziej opowiadające mroczne historie. Ich koncert to artystyczne wydarzenie. W muzyce grupy odnajdziemy najlepsze połączenie tego, co przyniosła nam światowa fala rocka psychodelicznego lat siedemdziesiątych z The Velvet Underground i The Doors na czele z niepowtarzalną energią trójmiejskiej sceny. 

ikona