1035 (635) 2012-01-20 - 2012-01-26

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 29.01.2012 r.- Wystawa „Sport w Grafice";
- do 29.12.2012 r. - wystawa „Ginące zawody" („Domek Abrahama", ul. Starowiejska 30).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Stocznia Kultury w Gdyni, ul. Waszyngtona 1 (Klub Filmowy), zaprasza na wystawę „Ich troje". Swoje prace prezentują: Karolina, Wiesława i Zygmunt Pałaszowie.
Wystawa czynna do 31 stycznia 2012 r.
***
Od 20 stycznia do 15 lutego br. w Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana będzie wystawa pn. „Poszukiwania II" (malarstwo). Autorami prac są uczestnicy zajęć z arteterapii, prowadzonych przez Stowarzyszenie „Aktywni dla Zdrowia". Wystawa jest efektem poszukiwań własnego środka wyrazu każdego z twórców. Prace cechuje zarówno różnorodność tematów jak i technik wykonania (akwarela, akryl, pastel, węgiel, tusz). Tytułowe poszukiwania to nigdy niekończący się proces, droga nierzadko wyboista... Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem Jacentego Lubowieckiego, prezesem Stowarzyszenia „Aktywni dla Zdrowia" jest Anna Lichnerowicz.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Do 25 stycznia 2012 r. w kawiarni Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego w Gdyni oglądać można wystawę zdjęć Ewy Lesner - „Sudan mi bliski". Wstęp wolny.
***
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na wystawę pasteli Marka Andały pt. „Zwykłe miejsca". Prace artysty oglądać będzie można w Małej Galerii im. Admirała floty Andrzeja Karwety do 6 lutego.
Wstęp wolny.
Marek Andała - Absolwent PLSP w Supraślu (1977). Studia - Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Studiował malarstwo w pracowniach profesorów Andrzeja Kołodziejka, Jana Popka i Ryszarda Winiarskiego oraz grafikę w pracowni Maksymiliana Snocha. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Lisa w 1984 r. Członek ZPAP, współzałożyciel Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą. Brał udział w ponad 100 środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, wystawach, oraz przeglądach rysunku i malarstwa.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy „Świat wokół nas" - prezentującej prace plastyczne podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Gdyni w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 1, ul. Boisko 6, Obłuże. Wystawa potrwa do 28 lutego br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
27 stycznia o godz. 19.00 kawiarnia Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego w Gdyni ma zaszczyt zaprosić na wernisaż zdjęć Magdy Truszkowskiej - „Czarodziejski Młyn".
Pomiędzy jeziorami Kłodno i Raduńskim Dolnym, w miejscu, gdzie leniwie przepływająca Radunia, jest zabudowana betonowym jazem, działa stary młyn. Wystawa zdjęć jest oparta o zbiór fotografii młyna w Chmielonku, wykonanych wiosną i latem 2011 roku. Zawiera również motywy etnograficzne z historii młynarstwa, materiały zebrane podczas pobytu w jednym z górzystych regionów Francji oraz efekty poszukiwań pozostałości polskich młynów na Pomorzu. Opowieść o młynach, sięgająca czasów starożytnych, gdy ludzie nauczyli się sposobów mielenia mąki z użyciem kół, napędzanych energią wody, jest nierozerwalnie związana z wypiekaniem chlebów oraz z historią i praktyką piekarnictwa. Podczas ekspozycji prezentowane są także zdjęcia chlebów wraz z recepturami.
Wystawa prezentowana będzie w Caffe Anioł do 16 lutego 2012 r. Wstęp wolny!
***
Do końca stycznia br. w oknach Wypożyczalni Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Abrahama 60) można oglądać nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie plastycznym dla dzieci „Moja Gdynia za 85 lat".
***
Galeria Towarzystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51 zaprasza na wystawę prac grupy artystów z Rumi „Pasjonat" stowarzyszonych przy Rumskiej Pracowni Malarskiej „Akt". Wystawa czynna do 7.02.2012 r. w dniach: pn. śr. pt. w godz.11.00 - 15.00, wt. czw. w godz. 13.00 - 17.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Beaty Cedrzyńskiej „FIGURACJA" do lokalu artystycznego „TYGIEL" w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV). Wystawę można oglądać do dnia 23 lutego 2012 r.
Beata Cedrzyńska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki w 1999 roku. Promotorem jej dyplomu była prof. Teresa Miszkin. W 2011 roku uzyskała tytuł doktora. Promotorem jej pracy doktorskiej „Figuracja ciało i duch" był dr hab. Jarosław Bauć. Beata Cedrzyńska brała udział w wielu wystawach, otrzymywała nagrody i wyróżnienia. Jest laureatką wyróżnienia z dziedziny malarstwa I Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - Trójmiasto 2001 oraz w 2011 roku, laureatką nagrody grand prix z dziedziny malarstwa VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej BARWY i FAKTURY, którego wystawa pokonkursowa odbyła się w Gdyni w Muzeum Miasta.
Wystawa dofinansowana przez Miasto Gdynia.
***
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają na Wystawę Fotograficzną Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika pt.: „...tuż za rogiem Wenezuela... ". Zdjęcia można oglądać do końca stycznia 2012 r. w Galerii „Półpiętro" w Gdyńskiej Szkole Społecznej, ul. Kapitańska 37. 

ikona