1041 (641) 2012-03-02 - 2012-03-08

Biegali z okazji 86. urodzin Gdyni

Blisko 2 tysiące uczestników wystartowało w Biegu Urodzinowym z okazji 86. urodzin Gdyni, który odbył się w sobotę, 25 lutego 2012 r.
Jako pierwsi ruszyli zawodnicy z kijkami, którzy w 116 - osobowej grupie dziarsko pokonywali kolejne kilometry, specjalnie dla nich przygotowanej trasy. Jako pierwszy marsz Urodzinowy Gdyni ukończył Konrad Buzak. Cztery sekundy za nim uplasował się Tomasz Kozakowski.
Chwilę po nich ruszyli najmłodsi uczniowie, reprezentujący szkoły podstawowe. Tu najlepsi okazali się Beata Zagórska ze Zblewa oraz Mateusz Tadejewski z MLKS Ostróda. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych triumfowali Magdalena Dias z WKS Flota Gdynia oraz Paweł Pietkiewicz z KL Lechia Gdańsk. Jako ostatni na trasę szkolnych biegów ruszyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, wśród których najlepsi okazali się Katarzyna Konkel z KS Wejher Wejherowo oraz Rafał Rynkiewicz z KKB Starogard Gdański.
O godz. 13.00 wystrzał z ORP Błyskawica dał znak do startu biegu głównego, rozgrywanego na dystansie 10 km. Wystartowały 1482 osoby. Od samego początku ton rywalizacji nadawała trójka biegaczy, wśród których znajdowali się Radosław Dudycz z KS Team Run Gdańsk, Damian Pieterczyk z KP PSP Kętrzyn oraz Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo. Na czwartym kilometrze Dudycz podkręcił tempo i do samej mety kontrolował przewagę, zostając zwycięzcom Biegu Urodzinowego Gdyni. Na drugiej pozycji uplasował się Pietkiewicz a jako trzeci linię mety minął Grycko. Wśród pań triumfowała Wioletta Kryza reprezentująca barwy Efekt War-Ma Olsztyn, jako druga finiszowała Dominika Nowakowska z LLKS Smętowo Graniczne, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Marta Szenk z bydgoskiej Zawiszy. W klasyfikacji osób niepełnosprawnych zwyciężył Mariusz Gołąbek, najlepszym ratownikiem został Damian Pieterczyk, a najlepszym pracownikiem samorządowym okazał się Marcin Góralski z Gdyni.
Zwycięzcy klasyfikacji open oraz kategorii wiekowych zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, nagrodami finansowymi oraz cennymi upominkami ufundowanymi przez sponsorów zawodów. Każdy, kto ukończył Bieg Urodzinowy otrzymał pamiątkowy medal, który został pierwszym elementem układanki, na którą złożą się medale z wszystkich imprez z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2012.
Najbliższy bieg organizowany przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji - Bieg Europejski, odbędzie się 12 maja 2012, a zapisy do niego rozpoczną się na początku marca.  

ikona