1041 (641) 2012-03-02 - 2012-03-08

Dzień Kobiet w Gdyni


7 marca 2012 r. w godz. 16.00 - 20.00 w Galerii Malucha odbywać się będzie „DZIEŃ DLA KOBIET NA DZIEŃ KOBIET". Galeria zamieni się tego dnia w salon piękności. Dla pań przygotowano zabiegi pielęgnacyjne, a dla najmłodszych animacje.

Zapisy: Galeria Malucha/Fundacja BOMALIHU, ul. Traugutta 2, tel. 58 621 13 88.


*********


8 marca 2012 roku o godz. 20.00 w gdyńskiej Riwierze" przy ul. Zawiszy Czarnego 1 rozpocznie się koncert piosenki francuskiej. Wystąpią: Agata Walczak i Piotr Plichta (wokal), Piotr Zapadka (piano) i Leszek Muchowiecki (akordeon). Wstęp: 20 zł.
Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację stolików pod nr tel. 58 661 30 96 (pon. - pt. w godz. 13.00 - 17.00).


*********


Kawiarnia Caffe Anioł oraz Anna Maciejko zapraszają na wystawę obrazów „Kobiety, Kwiaty, Krajobrazy" od 9 marca do 14 kwietnia 2012 r. Obrazy kobiet inspirowane stylem strojów XIX wieku wśród kwiatów niecodziennie pięknych w rodzimym krajobrazie. Uroczysty wernisaż 9 marca o godz. 19.00 w Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 w Gdyni. Wstęp wolny. 


*********


Blues Club w Gdyni (ul. Portowa 9)
zaprasza w czwartek 8 marca na koncert „W piosence cały mój świat…”, podczas którego wystąpią laureatki przeglądu piosenki studenckiej „Bazuna”. Początek – godz. 18.00. Wstęp: 10 zł.

Wystąpią:

Dorota Kuziela

Artystka jest z zawodu skrzypaczką, a aktualnie studentką muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pisanie piosenek i śpiewanie traktuje jako przyjemne oderwanie się od tematów muzyki klasycznej. Jest członkiem zespołu Calcjumfolii, którego muzykę okrasza dźwiękami skrzypiec. Autorkę pod względem naukowym oraz wykonawczym najbardziej fascynuje piosenka ściśle autorska oraz zjawisko bardyzmu.

Joanna Pilarska

W gdyńskim Blues Clubie czuje się już jaku siebie. Po raz pierwszy wystąpiła w nim w lutym 2007 r. z grupą „Na drodze”, bezpośrednio po realizacji płyty „Tam, gdzie zaczyna się mój świat”. Od tej pory przybywa tam regularnie, tak samodzielnie, jak i z zagranicznymi gośćmi – muzykami z Danii i Włoch.

Marta Lisiewicz

Artystka wszechstronna, studentka Akademii Sztuk Pięknych. Współpracuje z poznańskim środowiskiem kabaretu. Regularnie uczestniczy w przeglądach piosenki artystycznej. Marta bawi się słowem, muzyką, rzeźbą... i próbuje wszystkie te elementy połączyć w jedno.

ILIA

ILIA to awangardowy, zarazem liryczny składak muzyczny, zabawa muzyką i słowem, gadania perkusji z wokalem, ostre brzmienia i nagłe przyczajki z innej bajki. Skład: A Sha (wokal, gitara), Mi Sha (perkusja) i Mi K (bas).

Justyna Łuńska z zespołem

Justyna Łuńska – wokal
Agnieszka Łuńska – flet poprzeczny
Zbyszek Bąkowski – harmonijki, akordeon „Dar teścia”
Tomek Salej – wokal, gitara

Justyna udziela się równolegle w kilku projektach muzycznych, m.in. w znanej olsztyńskiej formacji „Chór Proforma” pod dyrekcją prof. Marcina Wawruka. Ostatnio grali razem z Soyką, wcześniej z Bobby'm McFerrinem. Mają na koncie liczne wydawnictwa płytowe, wszystko zaaranżowane a'capella.


*********


Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w czwartek 8 marca 2012 na koncert piosenki francuskiej. Początek – godz. 20.00. Wstęp: 20 zł.

Wystąpią: Agata Walczak i Piotr Plichta (wokal), Piotr Zapadka (piano) i Leszek Muchowiecki (akordeon).
Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację stolików pod nr tel. 58 661 30 96 (poniedziałek – piątek w godz. 13.00-17.00).*********


PitStop – Gdynia (ul. Węglowa 22) zaprasza w czwartek 8 marca 2012 wszystkie panie do Labiryntu Zoltar, odmiany elektronicznego paintballa. W tym dniu, w godz. 8.00 - 23.00, za 60 min. gry zapłacą 12 zł.

Labirynt Zoltar to prawie 180 metrów korytarzy, sale z artefaktami i dwa poziomy, niskie i wysokie przejścia nawiązujące klimatem do krajobrazów znanych z gier komputerowych.

Rezerwacje telefoniczne: 58 782 17 98, kom. 792 226 588.


**********


W czwartek 8 marca Centrum U7 zaprasza na całodniowy turniej bowlingowy, w którym do wygrania będą vouchery na zabiegi kosmetyczne i masaże oraz na bowling. Nagrody otrzyma dziesięć najlepszych zawodniczek, które uzyskają najlepszy wynik z całego dnia.

Ponadto:

Przez cały dzień dla Pań 30% rabatu na bowling oraz 30% rabatu na drinki.

Quiz wiedzy kobiecej, w którym do wygrania karta upominkowa o wartości 77,00 zł do wydania w U7.

Prezent dla każdej Pani.


**********


W niedzielę 11 marca 2012 w Gdyni odbędzie się Trójmiejska Manifa 2012. Organizatorem marszu jest Trójmiejska Akcja Kobieca.

Marsz wyruszy o godz. 12.00 sprzed Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54). Uczestniczki i uczestnicy przejdą ul. Świętojańską na Skwer Kościuszki. Zakończenie planowane jest na godz. 13.30. Podczas marszu odczytany zostanie apel do prezydentów Gdyni, Gdańska i Sopotu o wprowadzenie Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.
Udział w Manifie jest otwarty.

Trójmiejska Akcja Kobieca to nieformalna inicjatywa na rzecz poprawy sytuacji kobiet i upowszechniania polityki równościowej w trójmiejskich samorządach.

Więcej informacji o Manifie oraz jej organizatorkach i organizatorach na stronie http://tak.blox.pl/html. Tam też znajduje się regulamin marszu.

ikona