1041 (641) 2012-03-02 - 2012-03-08

"Uwikłani w historię ..." - spotkanie z Barbarą Szczepułą

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza w czwartek 8 marca 2012 do Filii nr 1 (Obłuże, ul. Boisko 6) na spotkanie z Barbarą Szczepułą „Uwikłani w historię – losy mieszkańców Pomorza”. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Barbara Szczepuła – znana dziennikarka, reportażystka. Studiowała  architekturę, dziennikarstwo i teologię. Jest autorką książek: „Przystanek Politechnika”, „Kod Heweliusza”, „Dziadek w Wehrmachcie”, „Długa podróż poślubna”, „Rajski ogród”.

Spotkanie poprowadzi Zbigniew Walczak – kierownik i animator wielu wydarzeń literackich w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Dotacja Miasta Gdyni na "Kulturę w dzielnicy"

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Obłuże kulturalne, twórcze, przyjazne”, którego organizatorami są Rada Dzielnicy Obłuże i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni. Realizowany jest w ramach konkursu „Kultura w dzielnicy”  i otrzymał dotację Miasta Gdyni. Projekt ma na celu integrację mieszkańców Obłuża i aktywne włączenie ich w działania o charakterze kulturalnym i społecznym – poprzez organizację warsztatów, zajęć i spotkań. Spotkania cieszą się ogromną popularnością. Biblioteka pęka w szwach!
Wstęp wolny. 

ikona