1056 (656) 2012-06-22 - 2012-06-28

Gdynia Masters na medal

W dniach 26 i 27 maja 2012 roku odbyły się w Warszawie Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters.
Do startu w tych zawodach mieli prawo wszyscy, którzy ukończyli 25 lat. Do Warszawy przyjechało prawie 500 zawodników i zawodniczek z wielu klubów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Konkurencja była bardzo duża. Klub Gdynia Masters był reprezentowany przez 13 zawodników: Kasia Mazurek, Kasia Mysiak, Basia Chomicka, Renia Polanczyk, Andrzej Skwarło, Danusia Szczepanska, Hanka Kania, Stenia Kowalska, Władek Kurylczuk, Maja Szaduro, Zuzia Drążkiewicz, Bogdan Ciundziewicki i Ania Krzysztofik. Po dwóch dniach cieżkich zmagań zawodnicy z Gdynia Masters zdobyli razem 40 medali. 37 medali indywidualnie i 3 w szatafetach. Trzykrotnym Mistrzem Polski został Bogdan Ciundziewicki, dwa złote medale zdobyła Renia Polanczyk i po jednym złotym medalu zdobyli Basia Chomicka, Andrzej Swarło i Stenia Kowalska.
Rekordzistką medalową okazała się Hanka Kania, która wywalczyła aż 5 medali - 4 srebrne i 1 brązowy. W ogólnym podsumowaniu zawodnicy z Masters Masters zdobyli 8 złotych, 13 srebrnych i 16 złotych medali.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.