Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1059 (659) 2012-07-13 - 2012-07-19

Śledztwo na zlecenie emigranta

Siedem muzeów, tyleż samo tajemnic i jedno sekretne hasło... Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza do udziału w wakacyjnej grze miejskiej, a jednocześnie w wielkiej przygodzie pt. „Detektyw w Muzeum". Uczestnicy gry wcielą się w rolę detektywów, do których zgłosił się tajemniczy emigrant. Zwiedził wiele ciekawych miejsc i widział niejedno. Niestety, na stare lata zapadł na zagadkową i rzadką chorobę - emigrezję. Przypomina sobie jedynie fragmenty swojej przeszłości, ale pełny sens zdarzeń pozostaje nieznany. Detektywi muszą mu pomóc.
Mają za zadanie do 31 sierpnia br. odwiedzić siedem muzeów w Gdyni i w każdym z nich odnaleźć eksponaty związane z tematyką podróżniczą. Na ich podstawie będą mogli rozszyfrować zagadki związane z przeszłością emigranta. Rozwiązaniem wszystkich łamigłówek będzie sekretne słowo, które przywróci na stałe pamięć podróżnikowi.
Na detektywów czekają: Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1); Gdyńskie Muzeum Motoryzacji (Chylonia, ul. Żwirowa 2C); Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni - Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego (ul. Zawiszy Czarnego 1B); Domek Abrahama (ul. Starowiejska 30); statek-muzeum „Dar Pomorza" (Nabrzeże Pomorskie, al. Jan Pawła II); Domek Żeromskiego (Orłowo, ul. Orłowska 6); okręt-muzeum ORP „Błyskawica" (Nabrzeże Pomorskie, al. Jan Pawła II). Dla uczestników gry specjalne ceny biletów po okazaniu karty zgłoszenia.
Muzea można odwiedzić w dowolnej kolejności w wybranym terminie. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i zebraniu pieczątek potwierdzających wizytę w danym muzeum należy wrzucić wypełnioną kartę zgłoszenia do specjalnej skrzynki oznaczonej naklejką „Detektyw w Muzeum". Znaleźć ją można w każdym muzeum przy kasie lub szatni.
Grę przygotowano głównie z myślą o rodzinach i młodzieży, ale mogą w niej wziąć udział wszyscy chętni. 10 września br. spośród zgłoszeń z poprawnymi odpowiedziami zostaną wylosowane trzy bardzo atrakcyjne nagrody.
Szczegółowy regulamin oraz kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej: www.muzeumemigracji.pl.  


„Detektyw w Muzeum

ikona