1060 (660) 2012-07-20 - 2012-07-26

Galeon trzecią siłą w Polsce

Znakomity występ zanotowali judocy UKS Galeon na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywającej się w Bochni w dniach 4 - 5.06 2012 r. W rywalizacji 84 klubów startujących Galeon Gdynia uplasował się na trzecim miejscu z taką samą liczbą zdobytych medali jak zwycięski zespół Czarnych z Bytomia.
Do tak dużego sukcesu przyczynili się Arkadiusz Matlakowski zdobywca srebrnego medalu, którego start stał pod znakiem zapytania na skutek kontuzji odniesionej tydzień wcześniej na Misrzostwach Europy (9 miejsce w kategorii do 90 kg), mimo to dotarł do finału ustępując w nim zawodnikowi AZS Gliwice. O największą niespodziankę mistrzostw postarał się Jakub Rosłonowski zdobywca srebrnego medalu w kategorii do 73 kilogramów, eliminując w półfinale murowanego kandydata do złotego medalu Szymona Woźniaka reprezentanta kraju podczas zakończonych niedawno Mistrzostw Europy.
Do grona medalistów dołączył Michał Korzeniowski startujący w kategorii do 81 kilogramów, któremu do pełni szcześcia brakowało niewiele. Gdyby nie uraz odniesiony w walce półfinałowej walczyłby o złoto, ostatecznie zdobył brązowy medal. O dużym pechu może mówić Szymon Jasiński, który uplasował się na piątym miejscu, tuż obok podium w kategorii 60 kilogramów.
Gratulacje dla zawodników oraz ich trenera Andrzeja Jasińskiego.