1060 (660) 2012-07-20 - 2012-07-26

Mateusz Arndt z KS Delfin Gdynia mistrzem Polski w pływaniu

W dniach 6 - 8.07.2012 r. na pływalni olimpijskiej w Szczecinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 460 młodych pływaków ze 105 klubów Polski. Gdynię reprezentowali zawodnicy KS Delfin Gdynia. Doskonale spisał się Mateusz Arndt, który zdobył 4 medale. Podopieczny trenera Przemysława Czoków obronił tytuły Mistrza Polski na dystansach 400, 1500 m stylem dowolnym i 200 m stylem motylkowym oraz poprawił miejsce z Zimowych Mistrzostw Polski na 100 m stylem motylkowym zdobywając srebrny medal. We wszystkich tych konkurencjach Mateusz poprawiał rekordy województwa pomorskiego juniorów. Wynik jaki uzyskał na 400 m stylem dowolnym pozwolił mu zostać najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski.

Z pozostałych zawodników Nicola Warszawska zwyciężyła Finał B na 50 m stylem klasycznym oraz zajęła 12 miejsce na dystansie dwukrotnie dłuższym. W finale B wystąpił również Błażej Mańczak, który został sklasyfikowany na 17 miejscu w konkurencji 200 m stylem grzbietowym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.