1067 (667) 2012-09-14 - 2012-09-20

Kręć filmy z najlepszymi

Do 1 października 2012 r. Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby uczestniczyć w 11. Pomorskich Warsztatach Filmowych i wspólnie z praktykami kina i znakomitymi wykładowcami stworzyć 15-minutową etiudę.
Uczestnicy warsztatów wezmą udział w każdym etapie powstawania filmu fabularnego, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i postprodukcję.
Pomogą im zawodowcy: scenarzysta Grzegorz Łoszewski (m.in. „Komornik", „Stygmatyczka", „Bez wstydu"), reżyser Wojciech Marczewski (m.in. „Dreszcze", „Ucieczka z kina Wolność", „Weiser"), operator obrazu Sławomir Pultyn („Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf") oraz montażystka Milenia Fiedler (m.in. „Weiser", „Katyń", „Tatarak", „Wałęsa").
Warsztaty odbędą się w Gdyńskiej Szkole Filmowej (ul. Folwarczna 2), w trakcie pięciu sesji, w okresie października, listopada i grudnia 2012 r. W programie blisko 150 godzin praktycznych i teoretycznych zajęć! Pierwsze planowane są w dniach 19-21 października 2012 r.
Osoby zainteresowane, które są pełnoletnie, mają dobry pomysł na film i chcą poświęcić trzy miesiące na intensywną pracę, powinny dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres Gdyńskiej Szkoły Filmowej, ul. Folwarczna 2, 81-547 Gdynia, z dopiskiem „Warsztaty":
- wypełniony wniosek zgłoszeniowy dostępny na www.gsf.pl/warsztaty/formularz/
- scenariusz/treatment lub pomysł na krótki film fabularny (od 2 do maksymalnie 10 stron) na temat „Bylibyśmy najszczęśliwszą parą, gdyby nie...";
- życiorys i dwie fotografie charakteryzujące postać kandydata;
- dotychczasowe, własne prace twórcze, np. literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne.
Prace należy opisać i przygotować na płycie CD lub DVD.
Komisja wyłoni maksymalnie 24 osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji - rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie w warsztatach weźmie udział 12 osób.
Koszt warsztatów - 400 zł.
Organizatorem 11. Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, a mecenasem przedsięwzięcia - Miasto Gdynia. 

ikona