1067 (667) 2012-09-14 - 2012-09-20

Otwarte spotkanie "Akcjonariat obywatelski - inwestuj świadomie"

Ministerstwo Skarbu Państwa, Dom Maklerski BZ WBK oraz partnerzy programu „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie" zapraszają na otwarte spotkanie o inwestowaniu na giełdzie „Inwestuj Świadomie", które odbędzie się 24 września 2012 o godzinie 16.30 w Hotelu Kuracyjnym (al. Zwycięstwa 255).

W czasie spotkania będzie możliwość porozmawiania ze specjalistami z domu maklerskiego, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Uczestnicy warsztatów zostaną stopniowo wprowadzani w świat giełdy i inwestycji. Poznają organizację rynku kapitałowego w Polsce, rodzaje instrumentów finansowych, podstawowe strategie inwestycyjne. Dowiedzą się, jak się zachować podczas spadków na giełdzie. Otrzymają również praktyczne wskazówki, czym kierować się inwestując na giełdzie oraz jak korzystać ze swoich praw jako akcjonariusza spółki giełdowej.
Zgłoszenie na bezpłatne spotkanie można złożyć na stronie internetowej: www.AkcjonariatObywatelski.pl  lub w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych pod numerem 71 332 95 65.

Warsztaty organizowane są w ramach cyklu spotkań edukacyjnych prowadzonych w 34 miastach w całej Polsce.

„Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie" to działania edukacyjne zainicjowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa skierowane do inwestorów indywidualnych. Osoby stawiające pierwsze kroki na giełdzie oraz inwestorzy z większym doświadczeniem mogą wziąć udział w spotkaniach z ekspertami i zajęciach praktycznych, podczas których dowiedzą się, jakie możliwości daje rynek kapitałowy. Na portalu wiedzy o inwestowaniu na giełdzie www.AkcjonariatObywatelski.pl dostępne są materiały edukacyjne, multimedia, artykuły prasowe oraz testy i symulacje giełdowe.  

ikona