Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1068 (668) 2012-09-21 - 2012-09-27

Linia 570 coraz atrakcyjniejsza dla turystów

Od maja 2011 r. pasażerowie promów Stena Line, by dostać się do Śródmieścia Gdyni z terminalu, mogą skorzystać z linii autobusowej nr 570. Dotychczas prowadziła ona do dworca głównego PKP. Nowością jest wydłużenie jej do Placu Kaszubskiego trasą wiodącą przez centrum miasta. Wszelkie informacje związane z linią oraz atrakcjami znajdującymi się na trasie przejazdu tego autobusu można znaleźć na dwujęzycznej podstronie internetowej: http://zkmgdynia.pl/570/.

Podstrona integruje turystyczne i transportowe strony internetowe dla gdyńskich pasażerów, m.in.: www.gdyniaturystyczna.pl, www.skm.pkp.pl, www.pkp.pl.

Podstrona, która powstała we współpracy Miasta Gdynia i ZKM Gdynia, a także linia autobusowa nr 570 są częścią projektu unijnego „INTERFACE". Służy on popularyzacji transgranicznego ruchu pasażerskiego, stworzeniu wygodnej, taniej i przyjaznej dla środowiska alternatywy podróży w Regionie Południowego Bałtyku. W celu podniesienia atrakcyjności połączenia promowego Gdynia-Karlskrona dla pasażerów niezmotoryzowanych współpracują: Urząd Miasta Gdyni, Zarząd Komunikacji Miejskiej i Stena Line Polska. Więcej o projekcie na stronie internetowej: www.interfaceproject.eu.  

ikona