1071 (671) 2012-10-12 - 1012-10-18

Międzynarodowe Forum Gospodarcze Gdynia 2012

Przed nami 12. już edycja Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Gdyni. W piątek, 12 października br. przedsiębiorcy, politycy i naukowcy dyskutować będą o aktualnych problemach w ramach trzech paneli tematycznych: Gospodarki Morskiej, Środowiskowego oraz Przemysłu Czasu Wolnego. „Przyszłość polskiej gospodarki morskiej na tle trendów światowych oraz polityki UE", „Moda na sport. Szanse, zagrożenia i praktyczne doświadczenia" oraz „Gospodarka odpadami - wyzwania, którym musimy sprostać" - to tematy przewodnie tegorocznego forum.
Wykład na temat perspektyw rozwoju Polski i świata wygłosi wybitny ekonomista prof. Grzegorz Kołodko.
Liderem panelu Gospodarki Morskiej będzie konsul honorowy Malty Sławomir Kalicki - prezes zarządu Inter Marine Sp. z o.o. Dyskutanci poruszą tematy rozwoju polskiej gospodarki morskiej, z uwzględnieniem trendów i czynników ogólnoświatowych. Szczególnymi gośćmi tego panelu będą ministrowie Anna Wypych - Namiotko oraz Andrzej Massel.
Specjaliści ochrony środowiska w ramach Panelu Środowiskowego zajmą się zagadnieniami zagospodarowania odpadów oraz paliw alternatywnych. Swoimi doświadczeniami podzielą się m.in. goście z zagranicy, w tym - László Alexa z ProfiComp Enviromental na Węgrzech oraz Thor Sverre Minnesjord i Anna Larsson z Green Business Norway.
Panel Przemysłu Czasu Wolnego w roku Euro 2012 nie mógł zostać poświęcony tematyce innej, niż moda na sport. Pod przewodnictwem lidera panelu Adama Giersza uczestnicy będą się dzielić poglądami na temat tego jak utrzymywać i jak zarządzać obiektami sportowymi, w tym wielkimi stadionami, średnimi halami i małymi obiektami rekreacyjnymi, jak planować eventy sportowe i czy są one dobrym narzędziem do promocji miasta oraz zastanawiać się czy mariaż sportu z kulturą i rozrywką może być udany. Gośćmi tego panelu będą m.in. mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz oraz Małgorzata Maliszewska - gwiazda polskiego biznesu muzycznego, od lat organizująca w Polsce wielkie koncerty, np. J. M. Jarre'a czy Katie Melua.
Imprezie patronują m.in. Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, Minister Środowiska Marcin Korolec, Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.
Udział w Forum jest bezpłatny.

W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: http://www.forum.gdynia.pl/.  


Forum Gospodarcze 2012

  • ikonaOpublikowano: 11.10.2012 14:15
  • ikona

    Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (m.omachel@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.09.2019 12:14
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona