1071 (671) 2012-10-12 - 1012-10-18

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 2.12.2012 r. - „Artyści sami o sobie. Autoportrety twórców polskich z kolekcji Andrzeja Cerlińskiego i Muzeum Miasta Gdyni". Kolekcja autoportretów twórców polskich, którą można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni, powstała jako efekt wieloletnich starań gdyńskiego miłośnika sztuki, Andrzeja Cerlińskiego i jego osobistych kontaktów z artystami. Najstarszym i najcenniejszym obiektem w kolekcji jest Autoportret Jana Piotra Norblina, wykonany jak można przypuszczać, przed 1774 r., a więc jeszcze przed sprowadzeniem Norblina do Polski. Wśród artystów reprezentowanych w kolekcji wymienić można m. in.: Henryka Baranowskiego, Bolesława Czedekowskiego, Stanisława Gałka, Wojciecha Gersona, Stanisława Janowskiego, Józefa Mechoffera, Annę Halarewicz, Dariusza Kaletę, Kaspra Pochwalskiego, Marię Podlewską, Tadeusza Rychtera, Antoniego Suchanka.
- do 4.11.2012 r. - wystawa „Fajka jako dzieło sztuki. Najciekawsze fajki z najlepszych polskich kolekcji"; Najciekawsze fajki z najlepszych polskich kolekcji oraz tabakiery z Pomorza;
- do 29.12.2012 r. - wystawa „Ginące zawody" (Domek Abrahama, ul. Starowiejska 30).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej informacji na: www.muzeumgdynia.pl.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Jolanty Stapf „Pamiątka z Gdyni".
Autorka - od urodzenia gdynianka - jest absolwentką Politechniki Gdańskiej (Wydz. Budowy Okrętów). Swoje życie zawodowe związała z morzem, statkami, stoczniami i portami. Wystawa została zainspirowana rodzinnymi zdjęciami z okresu międzywojennego, kiedy to nie tylko budowano Gdynię, ale również bawiono się w licznych ogródkach, kawiarniach i restauracjach, odpoczywano na gdyńskiej plaży, gdzie czekało na plażowiczów mnóstwo atrakcji. Autorka starała się atmosferę tamtych lat odzwierciedlić w swoich obrazach. Ekspozycja prezentowana do 17 października 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Caffe Anioł, ul. Kilińskiego 6, zaprasza na wystawę zdjęć Weroniki Kunek pt. „Pokolenia Matki i Córki". Fotografię oglądać można do 12 października br. (finisaż).
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART - Gdynia, Galeria Profile i Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku zapraszają na wystawę pokonkursową Europejskiego Konkursu Malarstwa „Barwy morza - Gdynia 2012". Wystawa prezentowana jest na pokładzie Daru Pomorza w Gdyni, al. Jana Pawła II do 30 listopada 2012 r.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Gemini w Gdyni zaprasza na wystawę Zofii Kijak - „Abstrakcje kwiatowe". Wystawa czynna do 20 października 2012 r. codziennie od godz. 12.00 do 20.00.
Zofia Kijak - absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, RIBA-RoyalInstitute of British Architects, AIA- AustralianInstitute of Architects. Wśród prac są pejzaże, obrazy o tematyce ogrodowej, portrety oraz kompozycje martwej natury. Wspólną cechą obrazów artystki jest fascynacja kolorem. Artystka brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych uzyskując liczne wyróżnienia i nagrody.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Marka Wróbla do lokalu artystycznego TYGIEL, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. Impreza dofinansowana przez Gminę Gdynia. www.eraartprofile.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 11 zaprasza do oglądania wystawy „Igraszki igłą", prezentującej obrazy wykonane haftem krzyżykowym przez gdyniankę zajmująca się haftami od 15 lat Salomę Lewińską-Tkaczyk. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 11 - Gdynia Mały Kack, ul. Łowicka 51. Wystawa prezentowana będzie do 30 października br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
13 października 2012 r. o godz. 17.00 w Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) rozpocznie się uroczysty wernisaż wystawy prac Izabeli Folta „Dusza rozradowana". Zaczęła malować dla relaksu lub dla ucieczki od problemów. Nadal doskonali swoje zdolności na Gdańskiej ASP. Uczestniczyła w szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Próbuje oprócz malarstwa także rzeźby, grafiki i cudownego babrania się w glinie ceramicznej.
Wystawa otwarta będzie do 26 października 2012 r.
Więcej informacji na: www.caffeaniol.pl. Wstęp wolny.
***
19 października o godzinie 18.00 w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym rozpocznie się gala otwarcia wystawy pokonkursowej połączoną z rozdaniem nagród III Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2012 (to impreza partnerująca Międzynarodowemu Triennale Grafiki - Kraków 2012).
Jej celem jest prezentacja prac z dziedziny mediów cyfrowych skierowana do artystów profesjonalnych z kraju i zagranicy.
Wystawa będzie czynna od 20 października do 15 listopada 2012 r.

  • ikonaOpublikowano: 11.10.2012 12:50
  • ikona

    Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (m.omachel@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.09.2019 11:50
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona