1076 (676) 2012-11-16 - 2012-11-22

Gimnastyczki na medal

Mistrzostwo Polski w układach zespołowych w gimnastyce artystycznej zdobyły zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. Rywalizacja zespołów przebiegała w klasach: III, II, I i M. W zmaganiach na planszy brało udział 7 klubów z całej Polski.
SMS Gdynia w klasie II reprezentowały zawodniczki SGA oraz Jantar Gdynia występujące w układzie z piłkami.
Skład złotego zespołu: Natalia Kozioł, Nadia Walczak, Zuzanna Błaszczyk (SGA Gdynia) oraz Julia Wiśniewska, Zuzanna Peszkowska, Barbara Kamińska oraz zawodniczka rezerwowa Paulina Mikuła (UKS Jantar Gdynia).
Zawodniczki zostały przygotowane przez trenerki obu klubów: Annę Mrozińską oraz Agnieszkę Walczyk.
Także z sukcesami wróciły najmłodsze gimnastyczki z Mistrzostw Polski w układach zbiorowych w Dziwnowie. Uczennice klasy IV Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni w układzie z obręczami uplasowały się na drugim miejscu tuż za drużyną Sokoła Kraków. W skład drużyny naszych wicemistrzyń Polski weszły: Natalia Wiśniewska, Ada Gudel, Martyna Truszkowska, Paulina Kaczor, Natalia Krzyżanowska, Klara Mocek oraz Malwina Brzezińska.
Zawodniczki trenuje Hanna Narloch.
***
W Luksemburgu odbył się międzynarodowy turniej w gimnastyce artystycznej, w którym udział wzięły zawodniczki z dziesięciu państw. Polskę reprezentowały uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni będące jednocześnie zawodniczkami SGA Gdynia. Marta Kulesza w wieloboju juniorek zajęła pierwsze miejsce, a Katarzyna Romaniuk drugie. Świetny występ zawodniczek trenowanych przez Ewę Gustafsson potwierdza opinię, że gdyńska Szkoła Sportowa przy ulicy Władysława IV 54 jest kuźnicą sportowych talentów.  

ikona