Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1077 (677) 2012-11-23 - 2012-11-29

Tajemnice gdyńskich torpedowni

Tajemnice gdyńskich torpedowniRada Dzielnicy Obłuże i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zapraszają 30 listopada 2012 r. o godz. 17.30 do Filii nr 1 MBP (ul. Boisko 6, Obłuże) na spotkanie historyczne „Tajemnice gdyńskich torpedowni".

O ośrodkach badawczych torped w Babich Dołach (Torpedowaffenplatz Hexengrund) i na Oksywiu (Torpedo Versuchsanstalt Oxhoft) opowiedzą: Andrzej Ditrich z Sekcji Historyczno Eksploracyjnej Towarzystwa Przyjaciół Sopotu i Michał Szafrański i Jarosław Kłodziński - z Gdyńskiego Klubu Eksploracji Podziemnej. Podczas spotkania przybliżona zostanie także historia ekspresu kaszubskiego, czyli kolejki wąskotorowej łączącej obie torpedownie. Uczestnicy spotkania obejrzą filmową relację z torpedowni w Babich Dołach przygotowaną przez portal Trójmiasto.pl, którą przedstawi redaktor Marzena Klimowicz-Sikorska. Spotkanie poprowadzi Bartosz Gondek - historyk i dziennikarz.

Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Obłuże kulturalne, twórcze, przyjazne", który otrzymał dofinansowanie Miasta Gdyni. 
Torpedownia fot.: Łukasz Dejnarowicz - laureat IX edycji konkursu Gdynia w fotografii

fot.: Łukasz Dejnarowicz

ikona