1078 (678) 2012-11-30 - 2012-12-06

Puchar dla najlepszych strzelców

18 listopada 2012 r. odbyły się ostatnie z cyklu pięciu zawodów w konkurencji Silhouette o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. W zawodach uzyskano następujące wyniki:
Karabin: 1. Dariusz Drewing - 31 pkt.; 2. Piotr Rose - 30 pkt. (dogrywka 6); 3. Aleksandra Wieloszyńska - 30 pkt. (dogrywka 4);
Pistolet: 1. Dariusz Drewing - 26 pkt.; 2. Michał Gierszewski - 25 pkt.; 3. Adam Klimaszewski - 24 pkt.;
Najlepszym juniorem został Marcin Kossakowski reprezentujący I ALO.
W całym cyklu startowało w karabinie 49 zawodników a w pistolecie 25. Do klasyfikacji końcowej zaliczano cztery najlepsze starty. Ostateczna klasyfikacja cyklu przedstawia się następująco:
Karabin: 1. Dariusz Drewing - zdobywca pucharu; 2. Piotr Rose; 3. Aleksandra Wieloszyńska;
Pistolet: 1. Michał Gierszewski - zdobywca pucharu; 2. Dariusz Drewing; 3. Piotr Rose.
W tym miejscu warto przybliżyć osiągnięcia strzelców skupionych w SG3M działającej przy Parkurze Strzeleckim w dzielnicy Działki Leśne w Gdyni.
Zawodnicy trenujący na parkurze strzeleckim startowali w sezonie 2012 w wielu zawodach lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Najważniejsze sukcesy gdynian to:
Janusz Chojnicki został drużynowym mistrzem Europy podczas tegorocznych Mistrzostw Europy HFT. Podczas tej samej imprezy Piotr Rose został wicemistrzem Europy w karabinie w konkurencji silhouette. Janusz Chojnicki zwyciężył w klasyfikacji rocznej, a Piotr Rose zajął drugie miejsce w klasyfikacji rocznej Pucharu PFTA w silhouette pistolet. Janusz Chojnicki został Mistrzem Polski silhouette pistolet a Dariusz Drewing wicemistrzem Polski w FT. Ponadto Dariusz Drewing trzykrotnie wygrał zawody FT w ramach Pucharu PFTA, raz był drugi i raz trzeci. W zawodach Pucharu PFTA silhouette w tym sezonie wygrywali: Janusz Chojnicki (zawody w Chrcynnowie), Leszek Kamiński (zawody w Koronowowie), Piotr Rose (zawody w Łazach), Aleksandra Wieloszyńska (zawody w m. Gdynia). To tylko najważniejsze osiągnięcia w 2012 r.
Wszystkie osoby zainteresowane strzelectwem pneumatycznym zapraszamy na Parkur Strzelecki w Gdyni przy ul. Wolności 22b. Wstęp na obiekt i treningi wolny dla mieszkańców Gdyni.
Więcej informacji można uzyskać na stronie strzelnicy oraz forum strzeleckim.