1091 (691) 2013-03-15 - 2013-03-21

Happening dla jaj – i to nie kurzych!

Happening kampanii ODWAŻNI WYGRYWAJĄ!Był już jajeczny action art, sesja fotograficzna dla odważnych i jajeczny kolaż, ale absolutnie niepowtarzalne i unikatowe w skali kraju i doniosłe w swym przesłaniu wydarzenie szykuje się 23 marca 2013 r. o godz. 12.00 na rogu ul. Świętojańskiej i Skweru Kościuszki w Gdyni.  Fundacja „Gdyński Most Nadziei" zaprasza na happening „Wybadaj temat. Spotkanie dla jaj" organizowany w ramach kampanii „Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jądra".

Celem niekonwencjonalnej akcji jest dotarcie do młodych mężczyzn, ich partnerek, przyjaciół i bliskich, z informacją dotyczącą profilaktyki raka jądra. Happening ma zwrócić uwagę na dbanie o męskie narządy płciowe, traktując temat z humorem, aby nie straszyć chorobą nowotworową, tylko pokazać, co zrobić, żeby do niej nie dopuścić.

Rak jądra to najczęściej diagnozowany nowotwór u mężczyzn w wieku od 16 do 35 roku życia. Jest on także, wśród wszystkich sklasyfikowanych nowotworów, najlepiej wyleczalny, pod jednym warunkiem: wczesnego wykrycia.

Fundacja „Gdyński Most Nadziei" jest pomysłodawcą i organizatorem jedynej w Polsce kampanii społecznej „Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jądra". Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych mężczyzn na dbałość o swoje zdrowie i działania profilaktyczne z tym związane. Jednocześnie kampania kierowana jest do kobiet, partnerek, przybliżając temat męskiego zdrowia i związanych z nim zagrożeń. Przełamuje tabu związane z nowotworem jąder, ma za zadanie nakłonienie mężczyzn do regularnych badań i kontrolowania swojego zdrowia, edukując poprzez różne niekonwencjonalne wydarzenia.

Organizator: Fundacja Gdyński Most Nadziei. 

ikona