Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1091 (691) 2013-03-15 - 2013-03-21

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
-19 maja 2013 r. wystawa Krystyny Łyczywek „Fotografia. Wystawa Retrospektywna (1949 - 2009)". Krystyna Łyczywek - urodzona w Poznaniu, od 1945 roku mieszka w Szczecinie. Fotograficzka, romanistka, tłumaczka literatury francuskiej i dziennikarka;
- 15 marca 2013 r., godz. 18.00 - otwarcie wystawy „Kazimierz Kalkowski malarstwo, rysunek i rzeźba ceramiczna". Wystawa otwarta do 5 maja 2013 r.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej: www.muzeumgdynia.pl.

***

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają na wystawę „Nekropolie Pomorza". Prezentuje ona fotografie dzieci i młodzieży szkolnej - laureatów i osób wyróżnionych w I Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Nekropolie Pomorza".
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113, Grabówek. Zdjęcia można oglądać do końca marca 2013 r.

***

Miasto Gdynia zaprasza na wystawę fotografii ukazującą rozbudowę Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego. Wystawa prezentowana w Miejskiej Informacji, przy ul. 10 Lutego 24, do 2 kwietnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00.

***

Zespół Szkół Usługowych w Gdyni przy ul. Morskiej 75 zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej uczennicy kl. I TOR Emilii Górskiej pt. „Przebudź się! Powstań! Bądź człowiekiem!". Opiekunem wystawy jest wychowawca Hanna Mroczkowska oraz Rada Rodziców.

***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Elżbiety Makuły-Hajdun do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) w dniach od 15 marca do 24 kwietnia 2013 roku. Elżbieta Makuła-Hajdun studiowała w PWSSP w Gdańsku w pracowni profesora Hugona Laseckiego. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Więcej na: www.eraartprofile.pl.
***

Do 30 marca w oknach Wypożyczalni Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni (ul. Abrahama 60) można oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez Pracownię Malarstwa z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. W wystawie pod tytułem „W krainie jednorożców" biorą udział: Martyna Czarnocka, Julia Cypcarz, Maria Kamińska, Oktawia Wilk, Magda Mokrzan, Agnieszka Wiśniewska i Julia Sporek.

***

21 marca 2013 r. o godz. 17.30 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51 odbędzie się wernisaż wystawy prac Barbary Stępień, od wielu lat zajmującej się tkaniną. Pokazane zostaną gobeliny z ostatnich kilku lat, wśród nich piękny gobelin nawiązujący do twórczości Marca Chagalla. Obok tkaniny, na wystawie znajdą się też prace olejne i pastele Jolanty Krause. Obie artystki należą do Koła Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego przy T.M.G. Wystawa potrwa do końca kwietnia 2013 r. Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela malarstwa Karoliny Olszewskiej - Prusak.

***

W kawiarni Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) oglądać będzie można wystawę „ACHTY!" - czyli fotografie pięknych i zmysłowych kobiet. Zdjęcia autorstwa Weroniki Kunek, która obecnie współtworzy Studio Fotograficzne B5 w Rumi. Zdjęcia Weroniki Kunek ozdobiły okładkę płyty „Cuda Ogłaszają" (Krystyna Stańko, Dominik Bukowski, Piotr Lemańczyk) oraz płyty „Secretly" Krystyny Stańko. Współautorka programu „Kalendarz w obiektywie" w Twojej Telewizji Morskiej. Prace można zobaczyć na: www.b5.pl. Wernisaż 16 marca o godz. 17.00. Wystawę będzie można oglądać każdego dnia do 5 kwietnia. Wstęp wolny.

***

15.03. o godz. 17.30 w Cyganerii (ul. 3 Maja 27) odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej eksponatów Mini Muzeum Bankowca. Autorem jest młody architekt, obecny doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Radosław Czerniejewski, który zafascynowany jest detalami wykończenia budynków mieszkalnych okresu modernizmu gdyńskiego. Z tego powodu „zatrzymał się" na pewien czas w „perle" modernizmu, jakim jest budynek przy 3 Maja, stworzył archiwum zdjęć dla muzeum oraz współuczestniczył przy tworzeniu nowych pomieszczeń. 

ikona