1091 (691) 2013-03-15 - 2013-03-21

Z głębokiej szuflady i… potrzeby

Są słuchaczami Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestnikami programu Gdynia 55+, a także sami prowadzą zajęcia dla innych seniorów. Teraz członkowie Y's Men Klubu Gdynia działającym przy Fundacji FLY otwierają sklep charytatywny „Z głębokiej szuflady". W ten sposób chcą wspomóc powstający przy fundacji Klub Młodzieżowy.
 
Y's Men to międzynarodowy ruch zrzeszający kilka tysięcy klubów na całym świecie. Gdyński powstał we wrześniu 2012 r. i liczy obecnie 22 osoby. Jego celem jest pomoc innym i działalność charytatywna. Klub działa przy Fundacji FLY, założonej w czerwcu 2012 r. Powstał z myślą o osobach zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pierwsza grupą, na rzecz której działa, są osoby kończące aktywność zawodową.
 
Teraz to seniorzy chcą pomóc, wspierając finansowo powstający przy fundacji Klub Młodzieżowy, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych przez pomoc w lekcjach, korepetycje, prowadzenie zajęć artystycznych i rozwijających pasje młodych ludzi czy naukę języków obcych.
 
Członkowie Y's Men Klubu Gdynia prowadzić będą w biurze fundacji przy ul. Świętojańskiej 36/2 (naprzeciwko Kolegiaty) charytatywny sklep „Z głębokiej szuflady". Wielkie otwarcie - 16 marca 2013 r. o godz. 10.00. Sklep czynny będzie w drugą i czwartą sobotę każdego miesiąca. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność Klubu Młodzieżowego.
 
Seniorzy zachęcają wszystkich do podzielenia się niepotrzebnymi rzeczami, nowymi lub w bardzo dobrym stanie, z którymi nie bardzo wiemy co zrobić. Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 do biura przynosić można: książki, zabawki, przybory szkolne, artykuły gospodarstwa domowego, bibeloty, dekoracje (członkowie klubu proszą, by nie przynosić odzieży).
 
W  sklepie sprzedawane będą również (w atrakcyjnych cenach, ale i tak negocjacje dozwolone) przedmioty wykonane przez uczestników zajęć dla seniorów w Fundacji FLY. Na początku będą to wielkanocne dekoracje.
 

ikona