1092 (692) 2013-03-22 - 2013-03-28

Błażej Magnowski - informatyk na szóstkę

Uczeń III LO w Gdyni - Błażej Magnowski został zwycięzcą Jubileuszowej XX Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej 15 marca 2013 r. w Warszawie.

Błażej Magnowski, uczeń klasy III matematyczno-informatycznej, pokonał 95 najlepszych z najlepszych informatyków ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski został zwycięzcą i laureatem I m-ca XX Olimpiady Informatycznej. Niezwykle uzdolniony w zakresie informatyki oraz matematyki uczeń z gdyńskiej „Trójki" będzie reprezentował Polskę na tegorocznej Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Australii, a także w rozgrywanych w 2013 roku: Olimpiadzie Informatycznej Państw Europy Środkowej (CEOI) oraz Olimpiadzie Informatycznej Państw Bałtyckich (BOI).

Świetnie w finale Olimpiady zaprezentowali się także pozostali uczniowie z gdyńskiej „Trójki". I tak tytuł laureata III m-ca zdobył Stanisław Barzowski (klasa II matematyczno-informatyczna ), a Paweł Burzyński z klasy II matematyczno-informatycznej z Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni zdobył tytuł „finalisty z wyróżnieniem". Podobny tytuł zdobyli także licealiści z gdyńskiej „Trójki: Michał Kowalewski, Bartosz Łukasiewicz, Paweł Wegner i Kamil Żyła, a Tomasz Miotk otrzymał tytuł finalisty.

Opiekunem naukowym wszystkich ww znakomitych młodych informatyków z gdyńskiej „Trójki" jest Ryszard Szubartowski - nauczyciel informatyki w III LO w Gdyni oraz w Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni. 

ikona