1092 (692) 2013-03-22 - 2013-03-28

Pływacy Delfina na podium Mistrzostw Polski

W Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 16 - letnich.W imprezie wzięło udział 380 zawodników z 114 polskich klubów.

Doskonały występ zaliczyli pływacy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia. Zawodnicy trenowani przez trenera Przemysława Czoków zdobyli 2 brązowe medale oraz uczestniczyli w 15 finałach. Na 3 miejscu podium stanął Mateusz Konopka na dystansie 200 m stylem motylkowym (2:06,40). Gdyński zawodnik zajął również 8 miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym (57,57) oraz uczestniczył w sztafecie, która zdobyła brązowy krążek na dystansie 4x100 m stylem dowolnym (3:37,55). Oprócz Mateusza w „brązowej" drużynie pływali Mikołaj Janczak, Ernest Zuchowski oraz Bartosz Ogórek. Ostatni z nich uzyskał doskonały czas na 50 m stylem dowolnym (23,69) w kwalifikacjach, poprawiając przy tym rekord województwa pomorskiego juniorów 16 letnich. W finale jednak zawodnik popełnił błąd i ostatecznie uplasował się na 8 miejscu. Na dystansie 100 m stylem dowolnym (52,77) wcześniej wymieniony zawodnik zajął 5. miejsce. Niewiele zabrakło, a gdyńscy pływacy wróciliby z zawodów z trzema medalami. W sztafecie 4x100 m stylem zmiennym (3:58,56) drużyna w składzie Kacper Kunz, Mikołaj Janczak, Mateusz Konopka, Bartosz Ogórek zajęła 4 miejsce przegrywając podium o 0,5 sek. W finałach A wystąpił Ernest Zuchowski, który zajął 6 miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym (16:30,98) oraz 8 miejsce na 200 i 400 m stylem dowolnym (1:57,29 i 4:07,01). W finałach B wystąpił Mikołaj Janczak na 200 m stylem grzbietowym (2:12,25) oraz Kacper Kunz na 200 m stylem klasycznym (2:27,15).

W tym samym czasie w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów 17 - 18 letnich. Bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Pietrzak, który zajął 7 miejsce na 200 m stylem grzbietowym (2:03,81).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolenie sportowe pływaków sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia jest współfinansowane ze środków miasta Gdynia. Zawodnicy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni.