Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1092 (692) 2013-03-22 - 2013-03-28

VI Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy 2013

VI Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy 2013Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VI Przeglądzie Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy 2013.

Głównym celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do samodzielnego tworzenia filmu. Uczniowie pod okiem nauczyciela pracują nad powstaniem dzieła - od napisania scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie. Praca tak wielu zaangażowanych w projekt osób kształci zdolność pracy zespołowej, a także pomaga w doskonaleniu uważnego słuchania innych. Tworząc samodzielnie film młodzież uczy się twórczego patrzenia na rzeczywistość.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 kwietnia 2013. Filmy powinny być gotowe do 17 maja 2013r.

Nadesłane filmy będą pretendowały do nagród za najlepszy krótki film fabularny, najlepszy film dokumentalny, najlepszy film eksperymentalny lub animację. Przewidujemy również nagrody indywidualne. 

ikona