Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1092 (692) 2013-03-22 - 2013-03-28

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- wystawa Krystyny Łyczywek „Fotografia. Wystawa Retrospektywna (1949 - 2009)". Krystyna Łyczywek - urodzona w Poznaniu, od 1945 roku mieszka w Szczecinie. Fotograficzka, romanistka, tłumaczka literatury francuskiej i dziennikarka. Wystawa otwarta do 19 maja 2013 r.;
- wystawa „Kazimierz Kalkowski malarstwo, rysunek i rzeźba ceramiczna". Wystawa otwarta do 5 maja 2013 r.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej: www.muzeumgdynia.pl.

***

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają na wystawę „Nekropolie Pomorza". Prezentuje ona fotografie dzieci i młodzieży szkolnej - laureatów i osób wyróżnionych w I Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Nekropolie Pomorza".
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113, Grabówek. Zdjęcia można oglądać do końca marca 2013 r.

***

Miasto Gdynia zaprasza na wystawę fotografii ukazującą rozbudowę Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego. Wystawa prezentowana w Miejskiej Informacji, przy ul. 10 Lutego 24, do 2 kwietnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00.

***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Elżbiety Makuły-Hajdun do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 24 kwietnia 2013 roku. Elżbieta Makuła-Hajdun studiowała w PWSSP w Gdańsku w pracowni profesora Hugona Laseckiego. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Więcej na: www.eraartprofile.pl.

***

Do 30 marca w oknach Wypożyczalni Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni (ul. Abrahama 60) można oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez Pracownię Malarstwa z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. W wystawie pod tytułem „W krainie jednorożców" biorą udział: Martyna Czarnocka, Julia Cypcarz, Maria Kamińska, Oktawia Wilk, Magda Mokrzan, Agnieszka Wiśniewska i Julia Sporek. Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela malarstwa Karoliny Olszewskiej-Prusak.

***

W siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51Oglądać można wystawę prac Barbary Stępień, od wielu lat zajmującej się tkaniną. Pokazane są gobeliny z ostatnich kilku lat, wśród nich piękny gobelin nawiązujący do twórczości Marca Chagalla. Obok tkaniny, na wystawie znajdą się też prace olejne i pastele Jolanty Krause. Obie artystki należą do Koła Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego przy T.M.G. Wystawa potrwa do końca kwietnia 2013 r. Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela malarstwa Karoliny Olszewskiej - Prusak.

***

W kawiarni Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) oglądać można wystawę „ACHTY!" - czyli fotografie pięknych i zmysłowych kobiet. Zdjęcia autorstwa Weroniki Kunek, która obecnie współtworzy Studio Fotograficzne B5 w Rumi. Zdjęcia Weroniki Kunek ozdobiły okładkę płyty „Cuda Ogłaszają" (Krystyna Stańko, Dominik Bukowski, Piotr Lemańczyk) oraz płyty „Secretly" Krystyny Stańko. Współautorka programu „Kalendarz w obiektywie" w Twojej Telewizji Morskiej. Prace można zobaczyć na: www.b5.pl. Wystawę można oglądać każdego dnia do 5 kwietnia. Wstęp wolny.

***

W Cyganerii (ul. 3 Maja 27) oglądać można wystawę fotograficzną eksponatów Mini Muzeum Bankowca. Autorem jest młody architekt, obecny doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Radosław Czerniejewski, który zafascynowany jest detalami wykończenia budynków mieszkalnych okresu modernizmu gdyńskiego. Z tego powodu zatrzymał się na pewien czas w perle modernizmu, jakim jest budynek przy 3 Maja, stworzył archiwum zdjęć dla muzeum oraz współuczestniczył przy tworzeniu nowych pomieszczeń. 

***

Powstającemu w Gdyni Muzeum Emigracji poświęcona jest wystawa, którą można oglądać w Galerii Ratusz (I piętro Urzędu Miasta Gdyni). Na wystawie w Galerii Ratusz prezentowanych jest 15 plansz z historycznymi i współczesnymi zdjęciami Dworca Morskiego oraz wizualizacjami jego adaptacji na siedzibę Muzeum Emigracji. Wystawę można oglądać do końca marca 2013 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

***

Do 17 kwietnia br. w Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana będzie wystawa malarstwa pn. „Piękno wyczarowane pędzlem". W wystawie udział biorą uczestnicy zajęć prowadzonych przez artystę malarza Marka Wróbla. Autorami prac są: Urszula Bielawska, Jadwiga Słomowicz, Ligia Siwa, Tadeusz Prętki. Grupa działa przy Ognisku ZMCh Polska YMCA. Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30. 

ikona