1093 (693) 2013-03-29 - 2013-04-04

„Być jak Maria Janion” - dla młodzieży

Teatr Proteus zaprasza 15 kwietnia 2013 r. o godz. 11.00 młodzież na spektakl „BYĆ JAK MARIA JANION", reż. Marcin Grota. Spektakl wystawiany będzie w klubie muzycznym UCHO przy ul. Św. Piotra 2.

Bohaterka sztuki, doktorantka polonistyki, zapatrzona w kobietę sukcesu, wielką intelektualistkę Marię Janion pragnie przybrać jej cechy, wcielić się w jej postać. Swoje zauroczenie intelektualistką przeżywa będąc na urlopie wychowawczym z dwójką małych dzieci. Wykonywanie codziennych czynności domowych przeplata się ze światem nauki. Spektakl ukazuje dobre i słabe strony życia młodej kobiety.

Agnieszka Skawińska - ukończyła szkołę aktorską im. Baduszkowej w Gdyni. Trójmiejskiej publiczności dała się poznać jako Bianka w „ROMANCY" Jacka Chmielnika w reż. Dariusza Majchrzaka, z powagą zagrała Alinę w BALLADYNIE w reż. Tomasza Podsiadłego. Obecnie aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie.

Marcin Grota - polski reżyser, scenarzysta, eseista, dziennikarz. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. W teatrze debiutował spektaklem „Mimika. Komedia w aktach" W. Bogusławskiego.

Cena biletu 15 zł, kadra nauczycielska wstęp wolny. Rezerwacja biletów pod numerem tel. 531 587 829 lub e-mail: teatr.proteus@gmail.com.  

ikona