1097 (697) 2013-04-26 - 2013-05-09

"Ogród" w Parku Kolibki

"Ogród" w Parku KolibkiW dniach 10 - 12 maja 2013 r. w Parku Kolibki w Orłowie (al. Zwycięstwa 291) odbędzie się impreza dla miłośników ogrodów, kwiatów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu - „Ogród" - wystawa, kiermasz i piknik rodzinny.

Ogrodnicy i producenci przyjadą  z całego kraju, oferować będą na swoich stoiskach: kwiaty rabatowe i balkonowe, drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, iglaki a także  byliny, zioła, cebulki, kłącza  i nasiona. Będzie można także podziwiać ogrodowe aranżacje, z których można będzie czerpać pomysły urządzając swój ogród czy balkon.

W programie imprezy  także koncerty muzyki ogrodowej: klasycznej i  relaksacyjnej.
 
Ponadto, jak co roku, zaplanowane zostały plenerowe warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. 

Jjuż niebawem zostanie ogłoszony konkurs „Gdynia w kwiatach", zachęcający  mieszkańców do ukwiecania swego najbliższego otoczenia i zarazem publicznej przestrzeni miasta. Nowość przygotował zespół Ogrodnika Miasta, który  zaprasza wszystkich zainteresowanych udziałem w tym  konkursie  na bezpłatne warsztaty plenerowe -  podczas  imprezy „Ogród", w  Parku Kolibki.
Udział w warsztatach jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy oraz inspiracji, pomocnych przy tworzeniu  aranżacji, które będzie można zgłosić do konkursu „Gdynia w kwiatach 2013".
 
Warsztaty odbędą się 11 i 12 maja w godzinach od 12.00 do 15.00.
 
Prowadzący pokażą rozmaite kompozycje roślinne , w różnych stylizacjach. Chętni będą mogli spróbować swoich sił realizując własne pomysły przy pomocy udostępnionych materiałów, pod okiem fachowców służących bezpłatnymi radami. 
 
Finał konkursu, jak co roku, we wrześniu na imprezie „Dary Ziemi" w Parku Kolibki.

Ponadto, dla pań, miłośniczek kwiatów, w sobotę w godz. 13.00 - 18.00 odbędą się  warsztaty florystyczne, prowadzone przez specjalistów ze Studia „Bukieciarnia" z Gdańska i Gdyni  - nauka komponowania bukietów i wiązanek z ciętych kwiatów i roślin.

Natomiast w niedzielę, 12 maja w godz. 12.00 - 15.00 na swoje warsztaty florystyczne zaprasza Europejskie Centrum Kształcenia Pascal w Gdyni.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali warsztaty plastyczne: graficzne i balonowe. Zajęcia art. pl. Izabela Moroz - Janiszewska w sobotę i niedzielę w godz. 12.00 - 16.00.

Dla najmłodszych  ponadto program  rekreacyjny  w parku rozrywki a w nim: zjeżdżalnie, trampoliny, tory przeszkód.
 
Bilet wstępu: dorośli 6 zł, dzieci wstęp wolny.
 

ikona