1117 (717) 2013-09-27 - 2013-10-03

Dzień uśmiechu dla osób z niepełnosprawnością

Dzień uśmiechu dla osób z niepełnosprawnościąAdventure Park Gdynia Kolibki i Fundacja Podróże bez Granic zapraszają wszystkich entuzjastów pozytywnego myślenia i wielkiej przygody na obchody I Dnia Uśmiechu dla osób z niepełnosprawnością, 28 września 2013 roku organizowanego z okazji „Międzynarodowego Dnia Uśmiechu" wypadającego na początku października.

Dzień ten ma być nie tylko dniem otwartym Adventure Parku, w którym po raz pierwszy osoby z niepełnosprawnością skorzystać będą mogły z takich atrakcji jak quady, paintball, tyrolki czy strzelanie, ale także świętem integracji, tolerancji, uśmiechu i wspólnej zabawy dla całych rodzin również osób pełnosprawnych.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będzie Beata Wachowiak - Zwara, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych i Artur Labudda, podróżnik z niepełnosprawnością, miłośnik ekstremalnych przeżyć i laureat konkursu Gdynia bez Barier 2013.
Wstęp na teren Adventure Parku Gdynia Kolibki, udział w Programie „Wejdź w naszą skórę", grze terenowej i turnieju strzeleckim jest bezpłatny dla wszystkich. Udział w atrakcjach Adventure Parku (tyroki, paintball, quady) jest bezpłatny dla osób z niepełnosprawnością i dzieci poniżej 12 roku życia, pozostałe osoby ponoszą koszt jednorazowej opłaty „Pakietu za 1 uśmiech" - 30 zł.

W programie:
godz. 12.00 - 12.30
Goście specjalni - Beata Wachowiak - Zwara, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych i Artur Labudda, podróżnik z niepełnosprawnością i miłośnik ekstremalnych przeżyć, laureat konkursu Gdynia bez Barier 2013
godz. 12.30 - 17.00
Do dyspozycji atrakcje: tyrolki, quady, paintball. Pierwszeństwo w skorzystaniu z atrakcji mają osoby z niepełnosprawnością. Dostępność w/w atrakcji będzie zależna od stanu zdrowia i możliwości fizycznych uczestników z niepełnosprawnością, Rodzinny piknik grillowy
godz. 13.00 - 14.30
Integracyjny turniej strzelecki.
godz. 13.00 - 15.00

Program: „Wejdź w naszą skórę" - w którym osoby pełnosprawne będą mogły: spróbować jazdy na wózku inwalidzkim, a także nauczyć się wspierać osobę poruszającą się na wózku, spróbować poruszania się w goglach imitujących różnorodne wady wzroku, spróbować poruszania się z białą laską - bez możliwości wspomagania się wzrokiem.
godz. 15.30 - 17.30
„Dajemy radę" - gra terenowa.
godz. 17.30 - 18.00

Wręczenie nagród i dyplomów pamiątkowych zwycięzcom turnieju strzeleckiego oraz najodważniejszym uczestnikom I Dnia Uśmiechu.

Organizatorzy: Adventure Park Gdynia Kolibki  i Fundacja Podróże Bez Granic.

ikona