1117 (717) 2013-09-27 - 2013-10-03

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza do oglądania wystaw:
- do 27 października „Polska. Europa. Świat - twarze Agnieszki Holland na 38. Gdynia - Festiwal Filmowy".
Wystawa eksponowana w Muzeum Miasta Gdyni, a przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi poświęcona jest Agnieszce Holland - jednej z najwybitniejszych postaci kina, słynnej reżyserce filmowej i teatralnej, autorce wielu interesujących scenariuszy do własnych filmów oraz do obrazów m.in. Krzysztofa Zanussiego, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego;
- do 3 listopada „VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Gdynia 2013". Biennale jest konkursem organizowanym dla artystów profesjonalnych z kraju i zagranicy;
- „Gdynia - urzeczywistnione marzenie o Polsce nad Bałtykiem" (wystawa stała);
- „Ginące zawody" w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.muzeumgdynia.pl.

***

Z okazji 74. rocznicy rozpoczęcia kampanii wrześniowej, Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę pt. „1 września, godzina 4.45...". Wystawa prezentowana do końca 2013 roku.

***

Rada Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana, Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni oraz Galeria Profile zapraszają na prezentację:
- prac artystycznych - rękodzieła autorstwa uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły 4.10 o godz. 17.00
- prac malarskich i rysunków autorstwa uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły 12.10 o godz. 16.00
w Galerii Profile przy ul. Wojewódzkiej 7 (Wzgórze Św. Maksymiliana).

***

Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę fotografii Beaty Biernat i Adama Fleksa „Grecja - wyspy i ludzie". Autorzy, członkowie Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, na kilkudziesięciu zdjęciach pokazują Grecję nieco inną, niż ta, którą znamy z turystycznych folderów. Codzienną, nie przeznaczoną „na sprzedaż", żyjącą własnym życiem. Wystawę można będzie oglądać w Małej Galerii im. admirała A. Karwety do 15 października. Wstęp wolny.

***

Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza na wernisaż wystawy „TAI CHI ŁĄCZY - Fotografia Krzysztofa Winciorka" w sobotę, 5 października 2013 r. o godz. 16.00. Wystawę oglądać będzie można do 18 października.
Wstęp wolny.
Krzysztof Winciorek - freelancer, fotograf, grafik, twórca. Absolwent Kierunku Fotografia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z 2006 roku. Od 2002 roku aktywnie uczestniczy w trójmiejskim środowisku artystycznym. Fotografię rozumie, jako możliwość poszukiwania nowych dróg kreowania, czy interpretowania świata przy pomocy różnych rodzajów światła. Modę, postaci i twarze ludzkie, otaczającą mnie rzeczywistość.

***

Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza na wystawę obrazów Heleny Kabat „Człowiek i emocje" do 5 października.
Wstęp wolny.

***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Teresy Grabowskiej do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od Władysława IV) od 27 września do 13 listopada 2013 roku.
Wstęp wolny.
Teresa Grabowska ukończyła Wyższą Szkołę Sztuk Stosowanych w Poznaniu. Dyplom magisterski z aneksem z malarstwa na jedwabiu uzyskała w pracowni prof. Wojciecha Sadleya. Zajmuje się malarstwem, grafiką, witrażem i ceramiką.Bierze udział w konfrontacjach artystycznych oraz wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Strona internetowa: www.eraartprofile.pl.

***

W dniach 4 - 18 października zapraszamy na wystawę sztuki nowoczesnej BorderBody|Mixing Cities and Identities. Sztukę 31 artystów z rożnych stron świata, działających pod egidą International ArtExpo, będzie można obejrzeć w gdyńskim InfoBoxie (ul. Świętojańska 30) już w najbliższy piątek. Zaprezentowane zostaną prace z dziedziny fotografii, video-artu, grafiki komputerowej, architektury, instalacji oraz performance'u.
International ArtExpo to niezależna grupa skupiająca ponad 2500 artystów założona w roku 2001 przez Luca Curci, obecnego dyrektora, zaangażowana w promocję sztuki współczesnej. Od momentu powstania ma na swoim koncie realizację ponad 60 wydarzeń artystycznych w muzeach, galeriach, instytucjach prywatnych i publicznych na całym świecie.
Podczas trwania wystawy wyświetlana będzie prezentacja wideo niezwykłego projektu „Human Harp" londyńskiego artysty i badacza Di Mainstone, który tworzy rzeźby na żywych ludzkich modelach, a każda z nich opowiada pewną unikalną historię.
Wystawę będzie można oglądać w godzinach otwarcia InfoBoxu, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00 oraz w soboty, w godz. 12.00 - 18.00. Więcej informacji: www.gdyniainfobox.pl.

ikona