1117 (717) 2013-09-27 - 2013-10-03

XX Dary ziemi w Parku Kolibki

„Dary ziemi... i Europa od kuchni" - już po raz dwudziesty u progu jesieni będzie można popróbować i kupić aromatyczne miody, grzyby, wędliny i sery, a swoje ogrody upiększyć jesiennymi wielobarwnymi wrzosami i innymi pięknymi roślinami. Będzie też okazja do podpatrzenia stylistów - jak urządzić swój ogród, balkon, taras... tak by cieszyć się chwilą relaksu w estetycznym otoczeniu.

Tradycyjnie organizatorzy - firma Haczet - zapraszają do Parku Kolibki w Orłowie, w dniach 27-29 września od godz. 10.00 do 18.00.
Przyjazd do Gdyni potwierdziło 160 wystawców z całej Polski.
Podczas imprezy goście mogą poznawać zwyczaje, kuchnię krajów - członków Unii Europejskiej. Tym razem będą to gorące Włochy, znane ze swojej bogatej kultury kulinarnej, muzycznej i zamiłowania do sztuki, także ogrodniczej.

Podczas pikniku rodzinnego Dary ziemi w Parku Kolibki - w piątek o godz. 17.00 odbędzie się pokaz umiejętności psów asystujących osobom niepełnosprawnym ruchowo. Zaprezentują się m.in. biszkoptowa „Kalla" opiekująca się Oskarem i czekoladowa „Finka" oczekująca na nowego właściciela. Obie labradorki dla mieszkańców naszego miasta ufundował Lions Club Gdynia. Wyszkolenie jednego psa przez Fundację DOGIQ trwa 2 lata i kosztuje ok. 25 tys. zł.

Zapraszamy również finalistów konkursu „Gdynia w kwiatach 2013". Wręczenie nagród nastąpi 28 września 2013 r. o godz. 13.00 w Parku Kolibki.

Bilet wstępu dla dorosłych - 6 zł.
Dzieci wstęp wolny.

Więcej informacj na stronie internetowej: http://www.daryziemi.com/.

ikona