1122 (722) 2013-11-08 - 2013-11-14

Europejskie spotkania młodych gdynian

Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych w Gdyni w dniach 21 - 25 listopada 2013 r. gościł 33 przedstawicieli czterech szkół zagranicznych w ramach realizacji projektu UE Leonardo da Vinci - „School for Young Entrepreneurs".
Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z Włoch, Turcji, Niemiec, Bułgarii i Polski brali udział w stworzonych wideo lekcjach, prezentacjach i spotkaniach z przedstawicielami świata biznesu oraz instytucji wspomagających rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie. Spotkali się z wiceprezydent Ewą Łowkiel. Zwiedzili Muzeum Solidarności. Odwiedzili Malbork, gdzie spotkali się z przedsiębiorcą zajmującym się branżą kulinarną oraz Szymbark i firmę produkcyjną „Lubiana SA". Duże wrażenie wywarła na wszystkich wizyta w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym.
W najbliższym czasie uczniowie i nauczyciele ZSAE będą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach partnerskich w ramach projektów UE - Turcja (listopad 2013), Włochy (marzec 2014), Słowenia (maj 2014), Turcja (czerwiec 2014). Udział w nich umożliwia im zdobycie międzynarodowych certyfikatów potwierdzających ich doświadczenie zawodowe i językowe „Europass Mobilność".

ikona