1122 (722) 2013-11-08 - 2013-11-14

Gimnastyczki z Gdyni jak zawsze świetne!

W dniach 19 - 20.10.2013 r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w gimnastyce artystycznej w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni.
W zawodach brały udział 32 gimnastyczki z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Gdynię reprezentowało 13 zawodniczek z klubu UKS Jantar Gdynia i SGA Gdynia.
Dziewczęta w pierwszym dniu zawodów prezentowały się w trzech układach: taneczno - akrobatycznym, ze skakanką oraz obręczą. W wieloboju Wiktoria Wójtowicz (UKS Jantar Gdynia) zdobyła drugie miejsce, na szóstym miejscu uplasowała się Laura Banaczek (SGA Gdynia). W drugim dniu zawodów odbyły się finały w poszczególnych przyborach. W finale akrobatyczno-tanecznym Wiktoria Wójtowicz zajęła 2 miejsce, Laura Banaczek - 4 miejsce, Adrianna Budnik - 5 miejsce, Aleksandra Klajda - 6 miejsce. Zuzanna Ciesielska wywalczyła 5 miejsce w finale ze skakanką. Natomiast w finale z obręczą Wiktoria Wójtowicz zajęła 5 miejsce.
Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz trenerkom.
***
W tym samym terminie w Berlinie odbyła się ostatnia edycja Grand Prix w gimnastyce, w które udział wzięły zawodniczki z 15 krajów. Polskę reprezentowała Anna Czarniecka zawodniczka gdyńskiego klubu i uczennica SMS w Gdyni. Podczas zmagań z najlepszymi zawodniczkami na świecie - w wieloboju Ania zajęła 14. miejsce uzyskując 62,100 pkt., a w układzie z maczugami i wstążką wysokie 12. m - punktowane w rankingu Grand Prix.
Na najwyższym stopniu podium w wieloboju indywidualistek stanęła Margarita Mamun z Rosji uzyskując 72,650 pkt. Na drugim miejscy stanęła również reprezentantka Rosji Marina Titova uzyskując łączną notę 69,550, ostatnie miejsce na podium zajęła Silviya Miteva z Bułgarii z notą końcową 69,500.
Serdecznie gratulujemy Ani oraz jej trenerce Joannie Pęgowskiej.
***
Tydzień później w dniach 25 - 27 października w Belgii odbyły się międzynarodowe zawody w gimnastyce artystycznej „Happy Gym Cup Gent 2013". W zawodach wzięło udział blisko 100 zawodniczek z wielu krajów - między innymi z Rosji, Ukrainy, Bułgarii, Niemiec, Polski, Belgii, Estonii, Słowacji. Szkołę Mistrzostwa Sportowego reprezentowały: w kategorii seniorek: Natalia Sobolewska, zajmując 8. miejsce w wieloboju; w kategorii juniorek: Natalia Kozioł zajmując 4. miejsce w wieloboju.
Natalia zakwalifikowała się do czterech finałów. W układzie z maczugami zdobyła brązowy medal. W finale ze wstążką zajęła 5. miejsce. Finał z obręczą przyniósł jej miejsce 6., a z piłką 7. lokatę. W kategorii młodziczek: Kornelia Pacholec zajęła 6. miejsce w wieloboju, zakwalifikowała się też do finału ze skakanką, gdzie zajęła 3. miejsce.
Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz trenerkom: Annie Mrozińskiej oraz Joannie Pęgowskiej.