1122 (722) 2013-11-08 - 2013-11-14

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza do oglądania wystaw:
- 15 listopada o godzinie 12.00 odbędzie się wernisaż niezwykłej wystawy „Co krokodyl ma w brzuchu", otwarty dla wszystkich zwiedzających. Wystawa skierowana jest głównie do młodszych, ale zaciekawi na pewno również i tych starszych. Zwiedzać będziemy wnętrze pluszowego krokodyla, w którym ukryje się wystawa dotycząca czasomierzy! Otwarta od 15.11.2013 r. do 30.01.2014 r.;
- „Wacław Szczeblewski. Artysta z Pomorza". Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac Wacława Szczeblewskiego: obrazów olejnych, pasteli, rysunków ołówkiem i kredką. Ekspozycję uzupełnią przedmioty osobiste artysty, dokumenty, fotografie rodzinne oraz wielkoformatowe wydruki zdjęć przedstawiających między innymi pracownię artysty. Osobom niedowidzącym w odbiorze wystawy pomoże audioprzewodnik. Wystawa otwarta od 22.11.2013 r. do 16.02.2014 r.;
- „Skowronki" Dora Hara do 4.05. 2014 r. - na szybach okien klatki schodowej Muzeum Miasta prezentujemy instalację tkanin jedwabnych pt. Skowronki. Autorką projektu jest Dora Hara.
- „Gdynia - urzeczywistnione marzenie o Polsce nad Bałtykiem" (wystawa stała);
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę pt. „1 września, godzina 4.45...". Wystawa prezentowana do końca 2013 roku.
W muzeum prezentowane są także inne wystawy czasowe: „Moje barwy morza". Malarstwo Andrzeja Sobieraja; „Do Ataku! Wybrane elementy systemów uzbrojenia i trenażerów Marynarki Wojennej"; „Świat starych żaglowców". „Nurkowie Polskiej Marynarki Wojennej 1923-1939". „Marynarka Wojenna w 95. Rocznicę utworzenia". Wystawa na ORP „Błyskawica", al. Jana Pawła II 1. Wystawa stała Muzeum MW w Gdyni: „Wystawa Broni i Uzbrojenia Morskiego". Ekspozycja Plenerowa. Ceny biletów: http://www.muzeummw.pl/.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Teresy Grabowskiej do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od Władysława IV) do 13 listopada 2013 roku. Wstęp wolny.
Teresa Grabowska zajmuje się malarstwem, grafiką, witrażem i ceramiką. Bierze udział w konfrontacjach artystycznych oraz wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Strona: www.eraartprofile.pl.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy prac Zenona Bzowego. Autor uprawia malarstwo amatorskie. Wcześniej zajmował się fotografiką pejzażową. Jego pasja to także podróże. W swoich obrazach utrwalił miejskie pejzaże i urocze zakątki głównie z obszaru śródziemnomorskiego. Aktualna wystawa jest kontynuacją dotychczasowych zainteresowań, rozszerzona o portrety i malarstwo abstrakcyjne.
Wystawa potrwa do 13 listopada 2013 r.
Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Cafe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza na wystawę prac Artura Wieczyńskiego.
Student drugiego roku grafiki komputerowej w Gdyni. Jego wielką pasją jest malarstwo, głównie techniki olejne ale nie tylko. Malując obraz stara się by widz nie mógł przejść obok niego obojętnie. Wystawa otwarta do 15 listopada. Wstęp wolny.
***
Koło Plastyków im prof. Wacława Szczeblewskiego i Towarzystwo Miłośników Gdyni ul. Władysława IV 51 zapraszają do obejrzenia wystawy malarstwa Krystyny Czesnej-Bieleckiej i Katarzyny Markowskiej-Żal w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00 - 15.00 oraz wtorki i czwartki od 13.00 do 17.00. Wystawa potrwa do 20 listopada br.
***
9 listopada 2013 r. o godz. 16.00 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) rozpocznie się wernisaż wystawy" „AMERICA CENTRAL IN MOTION". To wystawa w dwóch odsłonach - warszawskiej i gdyńskiej - jest zapisem podróży czwórki fotografików w rejony mało znane turystycznie. Fotograficy Anna Młodzikowska, Ewa Filipkowska, Jacek Kadaj i Monika Smorczewska pokażą i opowiedzą o podróży pełnej niesamowitych spotkań z obcą kulturą, poszukiwaniach prawdziwej plantacji kawy, wspinaczce na czynny wulkan i wielu przygodach, które ich spotkały na trasie Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Panama. Wystawa otwarta do 23 listopada.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) przy Zespole Szkół Plastycznych zaprasza na wystawę fotografii prof. Zbigniewa Treppy pt. „PHOS+GRAPHO". Autor jest wykładowcą w gdańskiej ASP, a także kierownikiem Zakładu Semiotyki Obrazu i Technik Audio-Wizualnych na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentem szkoły. Wystawa czynna do 28.11.2013 r. codziennie od 9.00 do 16.00. W poniedziałki nieczynna.
***
Galeria Od czasu do czasu (ul. Armatorów 31) zaprasza na wystawę prac Janusza Osickiego: „Malarstwo - przypadek mój sojusznik".
Wystawa potrwa do 30 listopada. Wernisaż w piątek, 8 listopada 2013 r. o godz. 19.00. 

ikona