1123 (723) 2013-11-15 - 2013-11-21

Chór mieszany CANTUS śpiewa już 30 lat

Koncert jubileuszowy chóru CANTUS23 listopada o godz. 19.00 w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli na Obłużu odbędzie się koncert jubileuszowy chóru CANTUS. W programie m.in. „MISSA KATHARINA" na chór, solistów i organy Jacoba de Haan.

W ramach obchodów jubileuszu odbędzie się również „Koncert Przyjaciół", - 30 listopada o godz. 19.00. Wystąpią, obok chóru Cantus, zaprzyjaźnione chóry gdyńskie.

Wstęp wolny.

Zespół powstał w roku 1983 z inicjatywy ks. Prałata Andrzeja Czerwińskiego. Pod przewodnictwem kolejnych dyrygentów (Andrzej Kaldowski, Roman Perucki, Jacek Czecholiński, Andrzej Błaszak, Dorota i Czesław Chryczowie, Mariusz Mróz, od 1997r. Karol Hilla) chór nieustannie służy oprawą muzyczną liturgii w parafii oraz poza nią, koncertując z powodzeniem w kraju i zagranicą.

W czasie ćwierćwiecza działalności chór gościł między innymi w Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji na Litwie oraz we Włoszech gdzie występował w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie oraz podczas prywatnej audiencji u Ojca Świętego Jana Pawła II w Castel Gandolfo.

Chór współpracował z tak wybitnymi artystami jak:BożenaHarasimowicz-Hass, Tomasz Krzysica, orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Gdyńska Orkiestra Kameralna, orkiestry i zespoły z Niemiec, dokonując wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. W roku 2004 wydana została płyta "Te Deum Laudamus" zawierająca najważniejsze kompozycjew dorobku zespołu.

Zapał i profesjonalizm zaspołu zaowocował licznymi nagrodami z konkursach i przeglądach chóralnych.


W repertuarze chóru znajdują się utwory a'capella z całego świata od średniowiecza po współczesność oraz kompozycje wokalno-instrumentalne największych kompozytorów,w tym duże formy oratotyjne.

ikona