1123 (723) 2013-11-15 - 2013-11-21

Zobacz to co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 15 i 16 listopada 2013 r. na FINAŁ 6. GDYŃSKIEJ NAGRODY DRAMATURGICZNEJ.
W jego ramach odbędą się czytania i szkice sceniczne pięciu najlepszych sztuk zgłoszonych do konkursu oraz dyskusje z udziałem członków Kapituły, autorów i reżyserów.
GDYŃSKA NAGRODA DRAMATURGICZNA została ustanowiona w 2007 roku przez Prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka. Jej laureat, wyłaniany w trybie trzyetapowego konkursu, otrzymuje statuetkę i 50 tysięcy złotych. Wyboru laureata dokonuje w tym roku Kapituła w składzie: Maja Kleczewska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek i Jacek Sieradzki.
***
Inauguracja 8. FESTIWALU POLSKICH SZTUK WSPÓŁCZESNYCH R@PORT
17 listopada o godz. 19.00
premierą spektaklu Teatru Miejskiego w Gdyni „Joanna Szalona; Królowa" w reżyserii Waldemara Raźniaka rozpoczniemy ósmą już edycję Festiwalu R@Port. W jego ramach zobaczymy głośne realizacje polskich sztuk współczesnych, zrealizowane w polskich teatrach. Do 22 listopada zapraszamy na teatralną ucztę.
Jolanta Janiczak JOANNA SZALONA; KRÓLOWA, reżyseria: Waldemar Raźniak - Spiski i zbrodnie. Joanna Szalona; Królowa! Seks w wielkim mieście czy gra o tron?
Finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej Jolanta Janiczak tworzy niezwykle nowoczesną choć opowiedzianą z perspektywy wieków, fantazję historyczną na temat Joanny Kastylijskiej, zwanej Szaloną. Charyzmatyczna bohaterka próbuje znaleźć swoje miejsce w okrutnym świecie politycznych i erotycznych intryg dworskich. Czy ta wrażliwa i delikatna kobieta była tylko narzędziem w bezwzględnej walce o władzę, czy też opętaną niszczącą namiętnością do własnego męża „szaloną" królową? W „Joannie Szalonej..." niczym w największych dramatach Szekspira żądza, zemsta i obsesyjna zazdrość idą w parze z miłością, namiętnością i ostatecznym poświęceniem. Dokąd zmierza ten pochód...?
Spektakl dla widzów od 16 roku życia.
Strona: www.teatrgombrowicza.art.pl.


Festiwal Sztuk Wspólczesnych R@port

ikona