1128 (728) 2013-12-20 - 2014-01-09

Sukcesy pływaków Delfina

W ostatnim czasie odbyły się imprezy pływackie naszego województwa, w których z sukcesami startowali pływacy KS Delfin Gdynia. W Lęborku na starcie stanęło ponad 550 młodych pływaków podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich MEYN. Pływacy KS Delfin z kategorii dzieci i młodzików zdobyli 15 medali (2-7-6) poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe. Na podium stawali: Piotr Błański, Szymon Leszega, Mikołaj Majer, Damian Partyka, Michał Urbański, Apollonia Greinke, Zuzanna Przybyłowicz, Nikola Pyzalska, Maja Smolak.
W Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. Podczas najważniejszej imprezy naszego okręgu, juniorzy KS Delfin zdobyli 17 medali (3-7-7). Najlepszym zawodnikiem w kategorii 16 - latków został Mateusz Konopka.
Na podium stawali: Błażej Mańczak, Krzysztof Pietrzak, Ernest Zuchowski, Maja Berezowska, sztafeta 4x100 dowolnym i zmiennym dziewcząt (Daria Góreczna, Magda Małyga, Karolina Arkuszewska) oraz sztafeta 4x100 dowolnym i zmiennym chłopców (Michał Laskowski).
Podczas zawodów odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe i szkoleniowe w roku 2013. Wśród nagrodzonych znaleźli się pływacy i trenerzy gdyńskiej sekcji KS Delfin.
Wyróżnieni zawodnicy: Mateusz Arndt (Mistrz Polski juniorów), Bartosz Ogórek (Mistrz Polski juniorów), Mateusz Konopka (wicemistrz Polski juniorów), Robert Paprocki (brązowy medalista MP juniorów), Ernest Zuchowski (finalista MP juniorów), Krzysztof Pietrzak (finalista MP juniorów), Michał Laskowski (finalista MP juniorów), Damian Partyka (6 miejsce w Polsce w kategorii młodzików).
Wyróżnieni trenerzy: Przemysław Czoków, Artur Ziniewicz.
Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!
Pływacy KS Delfin Gdynia trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Chyloni oraz korzystają z usług Relax Center w Hotelu Gdynia. Szkolenie sportowe KS Delfin jest współfinansowane przez Gdynię.