1141 (741) 2014-04-04 - 2014-04-10

Puchar Polski dla judoków z Gdyni

Na odbywającym się w Suchym Lesie (koło Poznania) w dniach 22 - 23.03. 2014 r. Pucharze Polski Kadetów i Młodzików w Judo bardzo dobrze spisali się judocy Gdyńskiego Galeonu.
W dwudniowych zmaganiach na matach klasą dla siebie byli Szymon Jasiński i Tomasz Zielski, którzy wygrali zdecydowanie swoje kategorie wagowe. Oprócz nich brązowe medale zdobyli Przemysław Szuta i Aleksander Jasiński. Na 5. miejscach uplasowały się Weronika Matlakowska i Karolina Potrykus .
Dla młodszych zawodników rozgrywany był tradycyjny już XI Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo. Dwóch judoków Galeonu Dominik Świrko i Jakub Sordyl, dotarło do finału w swojej kategorii, rozstrzygając między sobą o pierwszeństwie.
W walce finałowej Dominik Świrko okazał się lepszy i wywalczył złoty medal Jakub Sordyl musiał się zadowolić srebrnym medalem.