1142 (742) 2014-04-11 - 2014-04-17

245 projektów w grze o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

Siłownia na powietrzu, boisko, oświetlenie, czy remont chodnika - o tym jakie inwestycje zrealizowane zostaną w gdyńskich dzielnicach zdecydują już w maju mieszkańcy. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowane są 3 mln zł. Wiadomo już, że na wykonanie ma szansę 245 pomysłów.

Po weryfikacji 308 wniosków, odrzucono te, które były zbyt drogie, nie miały wystarczającej liczby podpisów, czy też nie byłyby możliwe do wykonania ze względów proceduralnych lub własnościowych. Kilka (3) wycofali sami wnioskodawcy. Największa liczba projektów pochodzi z dzielnicy Oksywie (20), natomiast najmniejsza dotyczy dzielnicy Babie Doły (3).
Lista wniosków zakwalifikowanych do Budżetu Obywatelskiego 2014 zamieszczona jest na stronie internetowej: http://www.gdynia.pl/budzetobywatelski/7930_93110.html

Warto wspomnieć, że na realizację ma szansę kilka propozycji opracowanych wspólnie przez dzielnice. Największa dotyczy rozbudowy lodowiska miejskiego (wniosek zgłoszony przez 14 dzielnic). Wspólnie rady dzielnic chcą także budować obiekty sportowo-rekreacyjne: m.in. Chylonia i Pustki Cisowskie - Demptowo, Karwiny i Orłowo, Leszczynki i Grabówek, Oksywie, Obłuże i Pogórze.
Od początku miesiąca do końca kwietnia odbywają się spotkania we wszystkich 22 dzielnicach. Podczas tych konsultacji mieszkańcy mogą dowiedzieć się jak w szczegółach wyglądają projekty. To też okazja do promocji przygotowanych pomysłów i dopracowania detali. Informacja o terminach konsultacji znajduje się na stronie internetowej:
http://www.gdynia.pl/budzetobywatelski/7930_92975.html

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w dniach 8 - 19 maja 2014 r. tylko drogą elektroniczną. Będą mogły wziąć z w nim udział także osoby niepełnoletnie. Warunkiem jest zameldowanie w danej dzielnicy. Każdy ma jeden głos. Osoby, które nie posiadają internetu będą mogły oddać głos w siedzibach rad dzielnic, filiach biblioteki miejskiej oraz w Urzędzie Miasta w godzinach otwarcia tych instytucji.

Wybrane do realizacji projekty poznamy 27 maja 2014 r.

ikona