Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1143 (743) 2014-04-18 - 2014-04-24

[U]czynni Kulturalnie - wolontariat Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni, chociaż czeka na otwarcie swojej siedziby przy ul. Polskiej 1, gdzie wciąż trwają prace remontowe, prężnie działa i zaprasza do współpracy. Tym razem zachęca osoby zainteresowane wolontariatem.
W najnowszej muzealnej publikacji, przewodniku dla wolontariuszy, przedstawia program [U]czynni Kulturalnie. Odkrywa możliwości rozwoju, jakie stwarza przed wolontariuszami współpraca z muzeum, a także podpowiada, jakie prawa i oczekiwania mogą mieć wobec angażujących ich instytucji w Polsce. Publikację w formacie PDF można pobrać ze strony internetowej: www.muzeumemigracji.pl.

Na obecnym etapie Muzeum nie rekrutuje wolontariuszy w trybie ciągłym, a cyklicznie - pod wybrane projekty. Na najbliższy z nich - projekt „PATENT NA MAJÓWKĘ" organizowany 2 maja w Dniu Polonii i Polaków Za Granicą, zgłaszać się można poprzez adres e-mail: a.zielinska@muzeumemigracji.pl bądź telefonicznie: 58 623 35 99.

Po otwarciu siedziby Muzeum Emigracji pragnie zaprosić wolontariuszy i wolontariuszki do włączenia się w prace niemalże każdego obszaru swojej aktywności - od kina studyjnego, przez programy edukacyjne, archiwizację zbiorów, akcje kulturalno- rozrywkowe, pracę dziennikarską przy archiwum historii mówionej, aż po oprowadzenie wycieczek na wystawie stałej.

Wolontariusze będą więc mieli szansę poznać pracę nie tylko muzealników, ale też event menedżerów, naukowców, kuratorów, copywriterów, kinooperatorów, animatorów kultury, bibliotekarzy, dziennikarzy czy nawet artystów.
Chcemy, aby muzeum tętniło życiem, łączyło pokolenia, przełamywało stereotypowe wyobrażenia o młodych i starszych ludziach. Dlatego zapraszamy do nas osoby w każdym wieku, z różnymi doświadczeniami i wiedzą.

ikona