Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1145 (745) 2014-05-02 - 2014-05-08

„Ogród" – plenerowy piknik oraz kiermasz kwiatów i roślin

Ogród w Parku KolibkiPiknik, rodzinny wypoczynek, a także zakupy - to propozycja na najbliższy weekend dla wszystkich miłośników cyklicznej imprezy „Ogród". W Parku Kolibki, przez trzy dni będzie można szukać inspiracji na piękny, ukwiecony ogród, balkon, czy też niewielki parapet...

Start w piątek, 9 maja o godz. 10.00.

To okazja by kupić kwiaty rabatowe i balkonowe, krzewy owocowe oraz ozdobne, iglaki a także byliny, zioła, cebulki, kłącza i nasiona. Ogrodnicy i szkółkarze będą nie tylko sprzedawać, ale także doradzać co, gdzie i kiedy posadzić. Doniczki, narzędzie ogrodnicze, huśtawki, parasole, leżaki - jednym słowem wszystko to, co w ogrodzie może się przydać na pikniku będzie dostępne. Organizatorzy przygotowali także warsztaty:

- w sobotę, 10 maja:
w godz. 11.00 - 14.00
- dla właścicieli tarasów, ogrodów i balkonów pracownicy Biura Ogrodnika Miasta Gdyni zaplanowali warsztaty ogrodnicze „Gdynia w kwiatach". Uczestnicy będą mogli poznać zasady i możliwości aranżowania kompozycji roślinnych w nietypowych pojemnikach - z surowców wtórnych. To nowy trend w projektowaniu ogrodów. Na najbardziej kreatywnych czekają nagrody rzeczowe...
- w godz. 13.00 - 17.00 - miłośniczki kwiatów, będą mogły wziąć udział w warsztatach florystycznych, prowadzonych przez specjalistów ze Studia „Bukieciarnia" z Gdańska i Gdyni - na naukę komponowania niebanalnych, nowoczesnych, stylowych bukietów z kwiatów ciętych, roślin, owoców, traw lub korzeni oraz innych elementów dekoracyjnych.
- w godz. 12.00 - 16.00 - warsztaty twórcze dla dzieci, które poprowadzi zespół instruktorów ze sklepu artystycznego „Vena" z Gdyni.

- w niedzielę 11 maja:
w godz. 11.00 - 14.00
- na warsztaty florystyczne zaprasza Europejskie Centrum Kształcenia Pascal w Gdyni (Policealna Szkoła Dla Dorosłych - Kierunek Florystyka).
W programie: prezentacja technik wykonywania dekoracji okolicznościowych, bukietów i wiązanek okolicznościowych, kompozycji kwiatowych z wykorzystaniem różnych nietypowych naczyń, dekoracje stołu (komunijnego, weselnego, imieninowego, itd.) oraz stylowe aranżacje florystyczne.
w godz. 12.00 - 16.00 - warsztaty twórcze dla dzieci, które poprowadzi zespół instruktorów ze sklepu artystycznego „Vena" z Gdyni.
w godz. 11.00 - 15.00 - Klub Sportowy Delfin z Gdyni przygotował dla najmłodszych blok gier i zabaw rekreacyjnych.

„Ogród" w Kolibkach odbędzie się 9, 10, 11 maja w godz. 10.00 - 19.00.
Bilet wstępu: dorośli 6 zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny.

ikona