1148 (748) 2014-05-23 - 2014-05-29

Medale młodych pływaków Delfina

Na pływalni MOSiR w Gdańsku odbyły się Ogólnopolskie Zawody „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie". Gdynię reprezentowali najmłodsi zawodnicy KS Delfin Gdynia z kategorii dzieci i młodzik. Podopieczni trenera Artura Ziniewicza zdobyli 15 medali. Najlepszym zawodnikiem został uznany Piotr Błański, który wygrał 50 m stylem dowolnym i motylkowym oraz brał udział w zwycięskiej sztafecie 4x50 m stylem dowolnym (Damian Partyka, Oskar Hewelt, Szymon Leszega). Również 3 złote medale zdobyła Nikola Pyzalska, która okazała się najlepsza na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym oraz była w składzie złotej sztafety 4x50 m stylem dowolnym (Weronika Dobry, Apollonia Greinke, Zuzanna Przybyłowicz). W indywidualnych wyścigach na podium również stawali: Szymon Leszega, Damian Chorzelewski, Apollonia Greinke, Oskar Hewelt, Michał Janczak, Damian Partyka, Damian Rzeszowski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.delfin.gdynia.pl. Szkolenie pływaków KS Delfin Gdynia jest współfinansowane ze środków miasta Gdynia.