Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1160 (760) 2014-09-05 - 2014-09-11

ŠKODA CYKLO Gdynia - 7 września!

7 września 2014 r. ulicami Gdyni przejadą kolarze uczestnicy wyścigu ŠKODA CYKLO Gdynia. Na tej samej trasie będą mogli wystartować zarówno zawodowi kolarze jak i amatorzy, dla których jest to świetna okazja by sprawdzić swoje możliwości, rywalizując z profesjonalistami.
Organizatorzy przygotowali kilka wariantów tras:
- elita - 165 km;
- amatorzy - 125 km;
- początkujący - mała pętla 40 km;
- zawody dla dzieci („rowerki biegowe" dla najmłodszych, pętle wokół Skweru Kościuszki i al. Jana Pawła II dla starszych).
Ambasadorem wydarzenia jest reprezentant Polski na Tour de France - Michał Kwiatkowski. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
UWAGA! W związku z przejazdem kolarzy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym oraz czasowe zamknięcia niektórych ulic.
Oto szczegóły:
- w godzinach od 10.00 do ok. 12.30 nastąpi zamknięcie ulic na trasie tzw. „małej pętli" wyścigu wiodącym w granicach miasta Gdyni ulicami: Skwer Kościuszki - Waszyngtona -Św. Piotra- Tadeusza Wendy-Chrzanowskiego - Polska (południowa jezdnia -jazda kolarzy „pod prąd" aż do przejazdu na wysokości wlotu ul. Celnej, gdzie trasa wyścigu przechodzi na północną jezdnię) - Janka Wiśniewskiego (jezdnia prowadzącą ruch do Estakady Kwiatkowskiego) - Estakada Kwiatkowskiego (jezdnia prowadząca ruch od skrzyżowania z ul. Morską w stronę Obłuża i ruch kolarzy „pod prąd") - Hutnicza - Pucka - Czernickiego - Płk. Dąbka (jezdnia północna) - wyjazd do gminy Kosakowo i Rumi - Hutnicza - Estakada Kwiatkowskiego (jezdnia j.w.) - Janka Wiśniewskiego (jezdnia j.w.) - Polska (jezdnie j.w.) - Chrzanowskiego- Wendy- Św. Piotra - Waszyngtona - Skwer Kościuszki);
- w godz. od 11.00 do ok. 16.30 przewidywane jest zamknięcie ulic na trasie tzw. „dużej pętli" wyścigu poprowadzonym na terenie Gdyni następującymi ulicami: Skwer Kościuszki - Świętojańska - Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego - Legionów - Stryjska - Małokacka - Chwarznieńska - Wiczlińska - Marszewska - (wyjazd na obszar ościennych gmin i.powiatów oraz powrót przez Koleczkowo) - Marszewska - Wiczlińska - Chwarznieńska - Małokacka - Stryjska - Legionów - al Marsz.Piłsudskiego - Świętojańska - Skwer Kościuszki.
- w godz. od 6.00 do ok. 17.00 zamknięty będzie Skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II (dostawy do punktów gastronomicznych i innych obiektów prowadzących działalność na alei i skwerze można będzie realizować do godz. 8.00 7 września).
Dodatkowo w godz. 9.00 - 11.15 zamknięta będzie północna jezdnia ul. Płk. Dąbka, zaś w godz. 9.00 - 16.30 ul.Świętojańska na odcinku od skrzyżowania z al. Marsz. Piłsudskiego do skrzyżowania z 10 Lutego i Skwerem Kościuszki.
Z uwagi na przewidywane utrudnienia w ruchu wynikające z zamknięcia skrzyżowania al. Zwycięstwa z ul. Stryjską na okres przejazdu zawodników tą ostatnią, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni prosi kierowców jadących na odcinku Gdynia - Orłowo oraz Redłowo - Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana i Śródmieście o korzystanie w ww. godzinach z trasy alternatywnej, tj. ul. Lotników i Drogi Gdyńskiej (Droga Różowa). W trakcie odbywających się zawodów ruch po ww. trasie będzie odbywał się bez utrudnień.
Tego dnia wystąpią takze zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.
Szczegóły: http://www.zkmgdynia.pl/?mod=komunikaty&all=1
Więcej: www.skodacyklogdynia.pl

ikona