Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1168 (768) 2014-10-31 - 2014-11-06

Certyfikat dla Experymentu jako Najlepszego Produktu Turystycznego 2014 r.

Ewa Jasińska - dyrektor CN Experyment i Michał Guć - wiceprezydent Gdyni / fot. Centrum Nauki EXPERYMENTCentrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni otrzymało Certyfikat "Najlepszego Produktu Turystycznego" roku 2014 w Polsce, przyznany przez Polską Organizację Turystyczną. W piątek 24 października 2014r. odbyła się uroczysta gala podczas targów Tour Salon w Poznaniu, na której przedstawiciele Centrum odebrali tę prestiżową nagrodę.

Certyfikat jest konsekwencją przyznanego we wrześniu tytułu najlepszego produktu turystycznego Pomorza, który już jako regionalna nagroda stanowi szczególną rekomendację i gwarancję Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

24 października Kapituła konkursu uznała EXPERYMENT za jedno z najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów miejsc w Polsce w 2014 roku. EXPERYMENT znalazł się w gronie dziesięciu nagrodzonych spośród 44 kandydatur i dołączył do elity najlepszych miejsc w Polsce. Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego jest równoczesną rekomendacją i gwarancją Polskiej Organizacji Turystycznej, że Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni jest instytucją z ogromnym potencjałem.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to pierwsza na Pomorzu wystawa interaktywna. Goście Centrum mają do dyspozycji cztery główne wystawy: Hydroświat, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia i Niewidoczne Siły, a także wystawy czasowe oraz mnóstwo wydarzeń - warsztatów, wykładów, wieczorów dla dorosłych. Już od 2007 roku EXPERYMENT stale dąży do wyznaczonego celu - do popularyzacji nauki w niekonwencjonalny, ale jak najbardziej przystępny sposób. Stawia na integrację na wielu poziomach - pokoleniowym, społecznym, kulturowym.

Gdyński EXPERYMENT to centrum nauki, gdzie rozrywka jest metodą, nie celem samym w sobie. Od września 2013 roku w nowej siedzibie przekonało się już o tym ponad 300 tysięcy osób.

ikona